نهمین بسته تحریمی علیه ایران تصویب شد

کدخبر: 2377087

شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه (۵ تیر ۱۴۰۲) در راستای سیاست دوگانه دیپلماسی و فشار، هفت شخصیت ایرانی را به فهرست تحریم‌های این اتحادیه اضافه کرد.

نسیم آنلاین: در نهمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا که یک نسخه آن در تارنمای این اتحادیه منتشر شد، سید محمد موسویان دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان، سید علی زارع نوری مشاور دادگاه کیفری استان اصفهان، سید نادر صفوی میرمحله فرماندار شهرستان رضوان‌شهر در استان گیلان، سید خلیل صفوی فرمانده نیروی انتظامی رضوانشهر، سید عباس حسینی فرماندار آمل (استان مازندران)، مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان و رشید کبودوندی فرمانده سپاه امام حسین(ع) کرج استان البرز، به بهانه مسائل حقوق بشری تحریم شده‌اند.

بر اساس این گزارش، دارایی های افراد و نهادهای تحریم شده مسدود و شرکت ها و شهروندان اتحادیه اروپا از مراوده مالی با آنان ممنوع شدند. همچنین اشخاص حقیقی تحریم شده حق سفر به کشورهای عضو اتحادیه را نداشته و ورود یا گذر آنها به این کشورها ممنوع است.

جمهوری اسلامی ایران بارها نسبت به تبعات رفتارهای مداخله‌جویانه غرب هشدار داده و تصریح کرده که این قبیل اقدامات بی‌پاسخ نخواهد ماند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان پیشتر در نشست خبری اقدامات ضد ایرانی غرب علیه ایران را مردود، غیرسازنده و متناقض با منشور ملل متحد و مقررات و سازوکارهای بین المللی دانست و تصریح کرد، کشورها حق مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل را ندارند.

وی با اشاره به حق واکنش متقابل ایران و تحریم‌های وضع شده افزود: جمهوری اسلامی ایران در استفاده از ظرفیت ها و توانمندی ها و حقوق قانونی خود به منظور ایجاد بازدارندگی در رفتار غلط و غیر سازنده این کشورها تردیدی به خود راه نخواهد داد و در خصوص هرگونه رفتار غیر سازنده به موقع اقدام خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه، تحرکات اخیر اروپایی‌ها در قبال ایران را مسیر باطل خواند و هشدار داد: اروپا از گذاشتن جای پای خود در مسیری که آمریکا طی کرد، خودداری کند و روند اعمال تحریم‌ها را علیه دولت و ملت ایران تغییر دهد.

منبع: ایرنا
ارسال نظر: