خدمت‌رسانی ۷ هزار دستگاه اتوبوس به زائران اربعین

کدخبر: 2377799

مدیرکل حمل‌و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای با اعلام اینکه نیازمند ۱۶ هزار دستگاه ناوگان حمل‌و نقل جاده‌ای برای تردد زائران اربعین هستیم گفت: حدود ۷ هزار دستگاه توان حرکت و پیمایش مسیرهای ۳۰۰ کیلومتر به بالا را دارند و در سفرهای اربعین مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

نسیم آنلاین: به گزارش از وزارت راه و شهرسازی، «داریوش باقرجوان» درباره آخرین وضعیت ناوگان حمل‌و نقل اربعین گفت: تلاش شده است تا از ظرفیت دستگاه‌های دولتی، کارخانه‌ها، نهادها، ارگان‌ها و معادن همگی استفاده شود و این اقدام به تدریج در حال انجام است.

باقرجوان در خصوص میزان اتوبوس‌های آماده برای سفرهای اربعین، توضیح داد: از مجموع ۱۵ هزار دستگاهی که کارت حمل‌و نقل هوشمند دارند، حدود ۷ هزار دستگاه توان حرکت و پیمایش مسیرهای ۳۰۰ کیلومتر به بالا را دارند و در سفرهای اربعین مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در کنار آن بهره‌مندی از ظرفیت سایر دستگاه‌ها به تعداد ۵ هزار و ۲۰۰ دستگاه وسیله حمل و نقل عمومی در حال انجام است.

وی توضیح داد: اگرچه تاکنون به عدد ۵ هزار و ۲۰۰ دستگاه ناوگان حمل‌و نقل جاده‌ای نرسیدیم اما انتظار داریم تا در روزهای آتی و در آغاز سفرهای اربعین تکمیل شود.

باقرجوان گفت: این طرح یک طرح ملی است و بنابراین حتما باید شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که تسهیل در تردد رخ دهد.

مدیرکل حمل‌و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: پیش‌بینی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از سفرهای درون شهری و سفرهای اربعین در این ایام نیازمندی ۱۶ هزار دستگاه ناوگان حمل‌و نقل جاده‌ای است که تلاش می کنیم با مدیریت و کار شبانه روزی حداکثر بهره برداری از ظرفیت موجود ناوگان را داشته باشیم.

منبع: ایرنا
ارسال نظر: