خروج ۷۰۰ هزار زائر اربعین از ۶ پایانه مرزی

کدخبر: 2377869

مقام مسئول سازمان راهداری از خروج ۷۰۰ هزار زائر اربعین از ۶ پایانه مرزی کشور خبر داد و گفت: محور ایلام-مهران در ۱۱ کیلومتری مهران دارای ترافیک سنگین است.

نسیم آنلاین: ایمان محرابی‌نیا با اشاره به اینکه محور ایلام-مهران بیشترین حجم زائران را در سفرهای اربعین به خود اختصاص داده است و ترافیک در آن محور سنگین گزارش شده از زائران خواست تا با توجه به تامین زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های ایجاد شده در مرزهای خسروی، باشماق و تمرچین از این مسیرها و پایانه ها عبور کنند.

وی افزود: محور ایلام-مهران در 11 کیلومتری شهر مهران دارای ترافیک سنگین است. محورهای مریوان-باشماق، پیرانشهر-تمرچین، بستان-چذابه، خرمشهر-شلمچه، سرپل ذهاب-قصرشیرین نیز طبق آخرین گزارش‌ها دارای ترافیک روان هستند.

وی با اعلام اینکه طبق گزارش ها، حدود 57 هزار وسیله نقلیه در شهر مهران انباشت وجود دارد،‌گفت: تاکنون از 6 پایانه مرزی، مهران، شلمچه، خسروی، چذابه، باشماق و تمرچین 700 هزار زائر خارج شده‌اند.

به گفته وی، بیشترین سهم تردد زائران در مرز مهران با 59 درصد ثبت شده است. مرزهای شلمچه با 21 درصد، چذابه با 9 درصد، خسروی با 4 درصد، باشماق با 2 درصد و تمرچین با 2 درصد جایگاه‌های بعدی را دارند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر: