طولانی‌ترین آزادراه کشور به زودی افتتاح می‌شود

کدخبر: 2377891

مدیرکل دفتر امور مجریان آزادراه‌های کشور گفت: رکورد افتتاح طولانی‌ترین آزادراه در یک مرحله تا ماه آینده خواهد شکست و آزادراه شیراز- اصفهان به طول ۲۱۰ کیلومتر به بهره برداری می‌رسد.

نسیم آنلاین: محمود ملازینل با اشاره به برنامه افتتاح طولانی ترین آزادراه کشور در یک مرحله به طول ۲۱۰ کیلومتر، افزود: آزادراه زنجان- تبریز طول بیشتری دارد و حدود ۲۴۵ کیلومتر است اما در چهار مرحله به بهره برداری رسید؛ این آزادراه در یک مرحله به بهره برداری می‌رسد.

وی با اشاره به افتتاح آزادراه تهران- شمال در تیر امسال، درباره سایر برنامه‌های افتتاح آزادراهی دولت گفت: ۲۴ کیلومتر از آزادراه تبریز- مرند و ۲۹ کیلومتر از آزادراه مراغه- هشترود هم در صورت تامین اعتبار امسال به بهره برداری می‌رسد و هر دوی این آزادراه‌ها در مراحل نهایی پیشرفت فیزیکی هستند.

به گفته ملازینل، در صورت بهره برداری از این دو آزادراه در مجموع ۲۹۳ کیلومتر آزادراه در یک سال افتتاح می‌شود که در هیچ سالی اتفاق نیفتاده بود.

مدیرکل دفتر امور مجریان آزادراه های کشور ادامه‌داد: متوسط سالیانه بهره برداری در ۱۰ سال گذشته ۸۶ کیلومتر بوده است، اکنون با افتتاح ۲۹۳ کیلومتر در یک سال رشد ۳.۵ برابری افتتاح سالیانه طی ۱۰ سال اخیر را خواهیم داشت.

وی گفت: آزادراه اصفهان- شیراز هم با همه امکانات افتتاح خواهد شد. البته کار بسیار بزرگی است و ممکن است پس از افتتاح برخی مراحل تکمیلی باقی بماند که توسط بهره بردار به تدریج تکمیل می‌شود.

به گفته ملازینل، افتتاح این آزادراه ۱۳۰ کیلومتر مسیر فعلی را کوتاه می‌کند و حدود ۲ ساعت از زمان سفر کوتاه خواهد شد. همزمان ۱۳۶ میلیون لیتر در سال نخست بهره برداری، صرفه جویی سوخت خواهد داشت.

منبع: ایرنا
ارسال نظر: