فروش مرحله سوم بلیت‌ قطارهای اربعین آغاز شد

کدخبر: 2377896

مدیرعامل راه‌آهن ضمن اشاره به اینکه از ساعت ۱۰ صبح امروز، پیش‌فروش مرحله سوم بلیت‌ قطارهای اربعین آغاز شده، در مورد افزایش ظرفیت قطارها، توضیح داد: به‌ منظور تسهیل زیارت اربعین و با توجه به افزایش شدید تقاضا، ظرفیت قطارهای مسیر تهران - خرمشهر به ۴ برابر ایام عادی افزایش می‌یابد.

نسیم آنلاین: مدیرعامل راه‌آهن عنوان کرد: قیمت بلیت اتوبوس از تهران به خرمشهر حدود ۸۰۰ هزار تعیین شده است؛ اما در بحث قطار، هیچ‌گونه افزایشی در نرخ بلیت قطار روی نداده و قطارهای ۴ تخته ۳۹۰ هزار تومان تعیین شده و در قطارهای شش‌تخته، این نرخ پایین‌تر نیز خواهد بود.

صالحی اظهار کرد: مسافرینی که دیروز ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه از تهران به مقصد کربلا با قطار عازم شده بودند، حوالی ساعت شش صبح امروز به شلمچه رسیدند و قبل از غروب به ایستگاه کربلا در پنج کیلومتری حرم حضرت ابوالفضل (ع) خواهند رسید.

وی‌ از افزایش دو برابری قطار مشهد- کرمانشاه خبر داد و عنوان کرد: از فردا تا پایان هفته، قطار از تهران به مقصد اهواز و خرمشهر را تا چهار برابر نسبت به ایام عادی سال افزایش خواهیم داد. با توجه به تقاضا در سایر استان‌ها، قطارهای فوق‌العاده از شهرهای زاهدان، کرمان، ساری و یزد به سمت خرمشهر و کرمانشاه تدارک دیده شده است.

مدیرعامل راه‌آهن در گفت‌وگو با رادیو اربعین از حرکت مستقیم قطار از ساری به مقصد کرمانشاه برای نخستین بار خبر داد و اظهار کرد: امسال قطارهای مشهد به کرمانشاه را نیز به دو برابر افزایش داده‌ایم.

صالحی با بیان اینکه امسال قطارهای ریل باس در مسیر رفت‌وبرگشت خرمشهر – شلمچه به‌ طور رایگان زائران اربعین را جابجا خواهند کرد، افزود: دو دستگاه ریل باس با ظرفیت ۸۰۰ نفر نشسته و ۷۰۰ نفر ایستاده به‌ طور شبانه‌روزی، زائران را، اعم از کسانی که با قطار یا خودروی شخصی یا عمومی به خرمشهر آمده باشند، در مسیر شلمچه به خرمشهر و بر عکس جابه‌جا می‌کنند.

صالحی پیش از این گفته بود که «در هفته‌های منتهی به اربعین افزایش دو برابری قطارها در مسیر تهران- خرمشهر را خواهیم داشت و در هفته منتهی به اربعین با افزایش سه برابری قطارها، به زوار خدمت‌رسانی می‌کنیم.» حالا به نظر می‌رسد با توجه به افزایش تقاضا، این عدد به چهار برابر عادی افزایش یافته است.

اولین قطار ترکیبی تهران به مقصد کربلا برای ایام اربعین، هفته گذشته حرکت خود را آغاز کرد، بدین صورت که این مسیر از تهران تا مرز شلمچه در داخل ایران است و پس از آن از مرز شلمچه یک مسیر ۳۰ کیلومتری تا بصره با اتوبوس خواهد بود و از بصره تا کربلا نیز ادامه مسیر ریلی است. 

منبع: ايسنا
ارسال نظر: