واکنش وزارت علوم به ادعای اخراج ۵۸ استاد دانشگاه

کدخبر: 2377972

وزارت علوم در واکنش به ادعای اخراج ۵۸ استاد دانشگاه که اخیرا از سوی برخی رسانه‌ها و در فضای مجازی مطرح شده، آماری از اساتیدی که با آنها قطع همکاری شده به همراه توضیحاتی ارائه داد.

نسیم آنلاین: بر اساس توضیحات روابط عمومی وزارت علوم، ۷ نفر از ۵۸ عضو هیات علمی دانشگاه‌ها به دلیل رکود علمی یا عدم تبدیل وضعیت و یا از دست دادن صلاحیت علمی و عمومی در وضعیت قطع همکاری با دانشگاه‌ها قرار گرفتند که دو نفر از آنها به دلیل پاسخ منفی استعلام از نهادها و مراجع امنیتی در وضعیت قطع همکاری قرار گرفتند.

یک نفر از اعضای هیات علمی که بدون اطلاع دانشگاه از کشور خارج شده است نیز در وضعیت بلاتکلیف قرار دارد. همچنین ۳ عضو هیات علمی نیز در سن قانونی بازنشست شده‌اند.

بر اساس گزارش وزارت علوم، ۵ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها صرفا از پست مدیریتی خود استعفا داده‌اند و یا جابجا شده‌اند.

بر این اساس، ۳ عضو هیات علمی دانشگاه نیز که دارای پرونده قضایی بیرون از دانشگاه هستند، در وضعیت تعلیق موقت قرار دارند.

همچنین ۷ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها دارای حکم از هیات رسیدگی تخلفات انتظامی اعضای هیات علمی هستند و به صورت موقت تعلیق شده‌اند و ۳ عضو هیات علمی نیز در هیات رسیدگی تخلفات انتظامی اعضای هیات علمی پرونده دارند ولی هنوز حکمی برایشان صادر نشده است.

۷ عضو هیات علمی نیز بدون رابطه استخدامی و به صورت حق التدریس در دانشگاه‌ها تدریس می‌کردند که با اتمام دوره قرارداد دیگر در آن دانشگاه تدریس نمی‌کنند و در نهایت ۳ نفر از ۵۸ عضو هیات علمی تعلیق شده، به دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعلق دارند و ۱۷ نفر نیز در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول فعالیت بوده‌اند.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: