خبر خوش برای کوله‌برها؛ تعیین مسیر خاص برای کوله‌بری

کدخبر: 2378173

رئیس کل دادگستری استان کردستان با اعلام خبر خوش‌ برای کوله‌برها گفت: با پیگیری دستگاه قضا معابر خاصی برای کوله‌برها در نظر گرفته شد.

نسیم آنلاین: جلسه پیگیری اجرایی شدن مصوبات سفر اردیبهشت ماه هیئت عالی قضایی به استان کردستان، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی رئیس کل دادگستری استان کردستان در این جلسه از اجرایی شدن قریب به 90 درصد از دستورات رئیس قوه قضاییه در سفر اردیبهشت‌ماه سال جاری به استان کردستان خبر داد.

وی از حل مشکلات دو واحد تولیدی در نتیجه پیگیری‌های مستمر قضایی طی ماه‌های گذشته خبر داد و گفت: با حل مشکلات کارخانه «شین‌بافت» و راه‌اندازی این واحد تولیدی، برای 70 نفر اشتغالزایی خواهد شد. همچنین با راه‌اندازی فاز اول واحد تولیدی «آگرین» برای 200 نفر و در فاز دوم برای 500 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

حسینی از حل مشکل مربوط به انتقال آب شرب روستای آقاجری دیواندره در نتیجه پیگیری‌های قضایی و اجرای دستورات سفر استانی رئیس قوه قضاییه خبر داد.

وی با اشاره به بازگشایی بازارچه مرزی بانه در شهریورماه سال جاری، از تلاش و پیگیری برای بازگشایی سایر بازارچه‌های مرزی استان کردستان خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان کردستان همچنین به ارائه توضیحاتی پیرامون اقدامات صورت‌گرفته در زمینه انتقال زندان‌های سنندج، بیجار، بانه و مریوان به خارج از شهر پرداخت.

قادرزاده رئیس دانشگاه کردستان نیز در این جلسه ضمن تقدیر از پیگیری‌های دستگاه قضا در زمینه رفع مشکلات دانشجویان اظهار کرد: یکی از مطالبات دانشجویان دانشگاه کردستان در دیدار با رئیس قوه قضاییه، ساماندهی وضعیت مسیر خوابگاه تا دانشگاه بود که با دستور رئیس عدلیه، این مهم محقق شد و هم‌اکنون کار جدول‌بندی و آسفالت این مسیر به طول 4 هزار متر مربع در حال انجام است.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی نماینده، ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به بازخورد‌های مثبت فراوان سفر اردیبهشت‌ماه سال جاری حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به کردستان، از مسئولان قضایی این استان بابت پیگیری جدی در زمینه اجرای مصوبات این سفر قدردانی به عمل آورد.

منبع: تسنیم
ارسال نظر: