کاروان ایران بعد از ۴ روز طلا گرفت؛ صادق آذرنگ قهرمان کوراش شد

کدخبر: 2378221

صادق آذرنگ بعد از ۴ روز کاروان ایران را صاحب مدال طلای بازیهای آسیایی کرد و دو ملی‌پوش کوراش بانوان نیز نقره و برنز گرفتند.

نسیم آنلاین: در ادامه مبارزات روز سوم رقابت‌های کوراش بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو، صادق آذرنگ نماینده وزن ۹۰ کیلوگرم کوراش مردان ایران، در فینال این وزن «کیم مینگ‌یو» از کره‌جنوبی را پیش رو داشت که با نتیجه ۱۰ - صفر پیروز از تاتامی (گیلَم) خارج شد و به مدال طلای بازیهای آسیایی رسید تا کاروان ایران پس از ۴ روز دوباره صاحب مدال طلا شود.

دارنده طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو، در مراحل یک چهارم نهایی و نیمه‌نهایی، حریفانی از هند و ترکمنستان را شکست داده بود تا فینالیست وزن خود شود.

مناف هاشمی، دبیر کل کمیته ملی المپیک و سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو و محمدرضا نصیری‌نژاد، دبیر کل فدراسیون جهانی کوراش، مراسم اهدای مدال این مسابقات را انجام دادند.

همچنین زهرا باقری به عنوان نخستین نماینده ایران در فینال مسابقات به روی تاتامی (گیلَم) رفت که با قبول شکست برابر حریف چینی، نایب قهرمان شد.

نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم کوراش زنان ایران، در فینال مقابل «لیو یی» از چین قرار گرفت که با نتیجه ۳ - صفر شکست خورد و سومین نقره کوراش در بازی‌های آسیایی را کسب کرد. این حریف چینی در مرحله نیمه‌نهایی ملیکا امید دیگر نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم ایران را هم شکست داده بود. 

ملیکا امید هم امروز (دوشنبه) ۱۰ مهر ۱۴۰۲ به مدال برنز این مسابقات دست یافت.

دو مدال نقره دیگر ایران را هم مجید وحید بریمانلو و دنیا آقایی، در روزهای پیش کسب کرده بودند.

به این ترتیب پرونده کوراش ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو با کسب یک مدال طلا، سه مدال نقره و یک مدال برنز بسته شد.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: