پایان کار کشتی آزاد ایران با ۳ طلا و ۲ نقره

کدخبر: 2378256

تیم ملی کشتی آزاد ایران با ۳ مدال طلای یونس امامی در ۷۴، حسن یزدانی در ۸۶ و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم و ۲ مدال نقره رحمان عموزاد در ۶۵ و مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم، کار خود در بازی‌های آسیایی هانگژو پایان داد.

نسیم آنلاین: در ادامه رقابت‌های کشتی بازی‌های آسیایی هانگژو، در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۲ اوروزو بک توکتومامبتوف از قرقیزستان را شکست داد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۲ لیو فنگ از چین را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۳ ماگومت اولویف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

او در مرحله فینال به مصاف حریفی از ژاپن رفت که این دیدار با نتیجه ۹ بر صفر به سود یونس امامی به پایان رسید و توانست مدال خوش‌رنگ طلای این مسابقات را از آن خود کند.

همچنین حسن یزدانی دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک در دیدار نهایی برابر دیپاک پونیا دارنده مدال نقره جهان از هند به روی تشک رفت و در پایان در مدت زمان ۳ دقیقه و ۳۱ ثانیه با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر به برتری رسید و صاحب دومین مدال طلای کشتی آزاد ایران در این رقابت‌ها شد. یزدانی در ۴ مبارزه خود در این رقابت‌ها بدون از دست دادن امتیاز و با امتیاز عالی رقبای خود را از پیش رو برداشت و به مدال طلا رسید.

در جریان آخرین مبارزه رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی در هانگژو، امیرحسین زارع دارنده ۲ مدال طلای جهان و یک برنز المپیک در دیدار فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم مقابل مونختور دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان از مغولستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۷ بر صفر به برتری رسید و صاحب سومین و آخرین مدال طلای کشتی آزاد ایران در این رقابت‌ها شد.

زارع پیش از این در دور نخست  مقابل انور از پاکستان با امتیاز عالی ۱۰ بر ۰ به برتری رسید، سپس بوهیردون از چین را ۱۰ بر صفر برد و در نیمه نهایی نیز  ۱۱ بر صفر مقابل باتیرمورزایف از قزاقستان را به برتری رسید و راهی فینال شد.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران با ۳ مدال طلای یونس امامی در ۷۴، حسن یزدانی در ۸۶ و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم و ۲ مدال نقره رحمان عموزاد در ۶۵ و مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم، کار خود در بازی‌های آسیایی هانگژو پایان داد.

ابراهیم خواری دیگر نماینده ایران در این رقابت‌ها بود که در وزن ۵۷ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

کشتی آزاد ایران در دوره گذشته بازی‌های آسیایی در سال ۲۰۱۸ در جاکارتا، به ۳ مدال طلای حسن یزدانی، علیرضا کریمی و پرویز هادی در اوزان ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم و یک مدال برنز رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم رسید.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: