یونیسف: غزه گورستان کودکان شده است

کدخبر: 2378508

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) امروز (سه‌شنبه) نسبت به افزایش تعداد کودکان شهید شده در نوار غزه هشدار داد.

نسیم آنلاین: جیمز الدر، سخنگوی یونیسف در نشست خبری سازمان ملل در ژنو گفت: غزه به گورستان کودکان بدل شده است.

الدر بر درخواست یونیسف برای آتش‌بس فوری در این جنگ و رسیدن کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه تاکید کرد و گفت که کودکان نوار غزه هم بر اثر حملات هوایی می‌میرند و هم در نتیجه نرسیدن داروهای ضروری.

در روزهای اخیر رژیم صهیونیستی حملات هوایی و زمینی خود علیه نوار غزه را تشدید کرده است؛ از جمله حمله به خانه‌ها و بیمارستان‌ها.

حماس در ۱۵ مهر حمله گسترده‌ای را علیه مواضع رژیم صهیونیستی در غلاف غزه آغاز کرد. تل‌آویو در پاسخ به این عملیات - که به دلیل حملات رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی، «طوفان الاقصی» نام گرفته - قتل‌عام مردم بی‌گناه فلسطین را آغاز کرده و از رسیدن غذا، دارو، سوخت و دیگر اقلام ضروری به ساکنان غزه جلوگیری می‌کند.

امروز هم در بیست‌وپنجمین روز جنگ، ارتش رژیم صهیونیستی به بمباران شدید نوار غزه ادامه داده و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم از آغاز مرحله سوم جنگ غزه سخن گفت.

مقاومت فلسطین اعلام کرد که برای سربازان اشغالگری که در صدد نفوذ به نوار غزه هستند، کمین‌هایی ایجاد کرده و در چندین منطقه با آنها درگیر شده است. همچنین حملات موشکی و خمپاره‌ای جبهه مقاومت به شهرهای اشغالی و مواضع صهیونیست‌ها ادامه دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد: تعداد شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به ۸۵۲۵ نفر افزایش یافته که از این میان، ۳۵۴۲ تن کودک و ۲۱۸۷ تن زن هستند. همچنین ۲۱ هزار و ۵۴۳ تن مجروح شده‌اند.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: