آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ در خارج برگزار نمی‌شود

کدخبر: 2378545

سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد؛ آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ منحصراً در داخل کشور برگزار می‌شود.

نسیم آنلاین: ثبت‌نام و شرکت در آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ در تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی تا ۱۷ آبان ماه جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌گیرد.

ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org انجام می‌شود و داوطلبان در صورتی که واجد شرایط هستند، می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (یک رشته اصلی و یک رشته شناور) متقاضی ثبت‌نام در این آزمون شوند.

دفترچه راهنمای شرکت در آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ حاوی شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.

علاقه‌مندان می‌توانند همزمان ‌با برگزاری‌ امتحانات‌ آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳، در اولین ‌مرحله دوره بیست و نهمین آزمون المپیاد علمی- دانشجویی‌ کشور بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون شرکت کنند.

بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ عصر  روز جمعه، ۴ اسفند ماه سال ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

کارنامه همه متقاضیان آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳، دهه دوم خرداد ۱۴۰۳ منتشر می‌شود و همه متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته باشند، از دهه دوم خرداد می‌توانند برای پذیرش در رشته محل‌های تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، نسبت به انتخاب رشته در زمان مقرر بر اساس جدول برنامه زمانی مندرج در دفترچه راهنما و از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند.

نتایج نهایی آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ دهه اول شهریور ماه ۱۴۰۳ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد؛ آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ منحصراً در داخل کشور برگزار می‌شود؛ بنابراین متقاضی باید نشانی دقیق پستی و محل سکونت اصلی خود را مطابق موارد خواسته شده تکمیل کند. به طوری‌که طی مراحل آزمون چنانچه نشانی داوطلب تغییر کند، لازم است نشانی جدید خود را کتبا به سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع دهد.

پذیرفته‌شدگان دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ می‌توانند در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ ثبت نام و شرکت کنند. بر این اساس متقاضیان مذکور و نیز دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره‌های روزانه و غیرروزانه (شهریه‌پرداز) از قبیل دوره‌های نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان، مجازی، مشترک دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته (به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای برادران) می‌توانند بدون انصراف از تحصیل و در صورت داشتن سایر شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه راهنما، در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ ثبت نام و شرکت کنند. این متقاضیان پس از اعلام نتایج نهایی در صورت قبولی باید انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جدید محل تحصیل ارائه دهند.

متقاضیان آزمون فوق جهت کسب اطلاعات در خصوص مقررات آموزشی، میزان شهریه دوره‌های غیرروزانه (شهریه‌پرداز) ازجمله دوره‌های نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیردولتی، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان، مجازی، مشترک دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و سایر شرایط و ضوابط مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، به درگاه اطلاع‌رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و درگاه‌های مرتبط مراجعه کنند.

طبق تاکید سازمان سنجش، متقاضیان موظف به رعایت تمام شرایط، ضوابط و مقررات مندرج در این دفترچه هستند و ضروری است اطلاعات صحیح خود (بویژه معدل، دانشگاه محل دریافت مدرک کارشناسی و ...) را با دقت در فرم تقاضانامه ثبت نامی اعلام کنند. لذا در هر زمان مشخص شود که متقاضی شرایط، ضوابط و مقررات مذکور را رعایت نکرده و اطلاعات را اشتباه اعلام کرده است، قبولی ایشان لغو می‌شود.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: