صحرایی: ۵۰ هزار معلم جدید امسال استخدام شدند

کدخبر: 2378589

وزیر آموزش و پرورش: امسال با استخدام ۵۰ هزار معلم جدید شاهد استخدام تاریخی و بی‌سابقه بودیم.

نسیم آنلاین: رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش ظهر امروز در سفر یک روزه خود به خراسان‌شمالی در نشست صمیمی با نو معلمان اظهارکرد: امسال با استخدام ۵۰ هزار معلم جدید شاهد استخدام تاریخی و بی‌سابقه بودیم.

وی گفت: بیشترین آمار استخدام در سابقه مجموعه آموزش و پرورش، چهل هزار نفر بوده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمان افسران تمدن ساز هستند، از استخدام تعداد کثیری معلمان دیگر تا شش ماه آینده خبر داد و افزود: آموزش و پرورش در خراسان‌شمالی نیز یک هزار معلم جدید را جذب کرده است که اتفاق مهمی است زیرا این معلمان استخدام شده از مهم‌ترین و دغدغه‌مندترین افراد انتخاب و برگزیده شده‌اند.

صحرایی با اشاره به اینکه باید قدر شناس معلمان باشیم، بیان داشت: معلمی کارمندی نیست و وظیفه دولت و مجلس تامین معیشت معلمان و وظیفه خانواده‌ها حفظ شأن و منزلت آنان است.

وی اظهار داشت: اگر می‌خواهیم شأن معلم را نشان دهیم باید از خودمان آغاز کنیم با این استدلال و منطق که چرخ پیشرفت کشور به دستان معلمان می چرخد چون معلمان آموزنده نیکی‌ها و جایگزین ناپذیر هستند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از وظایف مهم ما آشنایی دانش آموزان با آداب و سنن محلی و یاد دادن اندیشه اسلامی به آنان است ما نگهبان مغزها هستیم لذا شأن و منزلت معلمان بسیار بالا است و این رسالت بزرگ و عظیم را باید پاس داشت.

منبع: فارس
ارسال نظر: