جایگزینی ۳۶۳ کانکس با ۶۰۰ کلاس درس

کدخبر: 2378615

بنابر اعلام رئیس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور از تعداد کل ۱۰۷۳ کانکسی که در برخی مناطق دانش‌آموزان در آن درس می‌خواندند، تاکنون ۳۶۳ کانکس با ۶۰۰ کلاس درس جایگزین شده‌ است و ۷۱۰ کانکس باقی مانده که تا پایان سال مالی ۱۴۰۲ این تعداد نیز با اولویت کانکس‌های بالای ۱۰ دانش آموز ساماندهی می‌شوند.

نسیم آنلاین:‌ حمیدرضا خان‌محمدی با بیان اینکه تعداد کل کانکس‌های درس در کشور ۱۰۷۳ مورد بود که بخشی از این کانکس‌ها با کلاس درس جایگزین شدند، اظهار کرد: در حال حاضر تقریبا ۳۶۳ کانکس درس جمع شده و در مقابل ۶۰۰ کلاس درس تحویل داده شده است و بچه‌ها در آن درس می‌خوانند.

وی ادامه داد: درواقع تعداد کل کانکس‌های درس در کشور ۱۰۷۳ مورد بود که از این تعداد ۳۶۳ کانکس جمع شد و ۷۱۰ کانکس درس باقی مانده است. امیدوریم تا پایان سال مالی ۱۴۰۲ کانکس‌های درس بالای ۱۰ دانش آموز را ساماندهی کنیم چراکه کانکس‌های درس بالای ۱۰ دانش‌آموز در اولویت ما قرار دارند.
 
رئیس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه ۷۱۰ کانکس درس با ۱۲۰۰ کلاس درس تا پایان سال مالی ۱۴۰۲ تحویل داده می‌شود، درباره تعداد مدارس سنگی نیز توضیح داد: ۲۵۳ مدرسه سنگی سه تا شش کلاسه در اولویت ساماندهی ما هستند. منابع اعتباری را در مصوبات هر سفر ریاست جمهوری به استان‌ها و به ویژه در سفر دور دوم با طرح «شهید آرشام» به این موضوع اختصاص می‌دهیم. مقدمات اعتباری این امر نیز در ذیل طرح شهید آرشام در سفرهای استانی شکل می‌گیرد و امیدواریم خیلی سریع بتوانیم مدارس سنگی را نیز جمع و جور کنیم.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: