تل‌آویو فعالیت شبکه «المیادین» را متوقف کرد

کدخبر: 2378637

کابینه رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) اتخاذ تدابیری علیه فعالیت‌های شبکه خبری المیادین را تصویب کرد.

نسیم آنلاین:‌ سایت شبکه خبری المیادین اعلام کرد، در حالی که المیادین به پوشش اخبار مربوط به حملات رژیم  اشغالگر صهیونیستی به نوار غزه ادامه می‌دهد، کابینه سیاسی و امنیتی این رژیم در جلسه صبح امروز خود با توقف فعالیت‌های این شبکه خبری در فلسطین اشغالی موافقت کرده و اتخاذ تدابیری علیه فعالیت‌های این شبکه در فلسطین اشغالی را تصویب کرد.

بر اساس بیانیه مشترک یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و شلومو کرعی، وزیر ارتباطات این رژیم، پیشنهاد ارائه شده از سوی وزیر اطلاع‌رسانی به این دلیل مطرح شد که شبکه خبری المیادین به «امنیت» این رژیم ضربه می‌زند.

در بیانیه یاد شده، در توجیه تصمیم گرفته شده، آمده است، طبق مقررات شرایط فوق‌العاده کابینه، وزیر ارتباطات در این حالت و پس از موافقت کابینه، می‌تواند حکمی را برای تعطیلی دفاتر و مصادره تجهیزات پخش و نیز ممانعت از استفاده از زیرساخت‌های مختلف ارتباطی مرکز پخش را صادر کند.

همچنین در بیانیه مذکور آمده است، این دستورالعمل‌ها و اقدامات علیه المیادین در سال ۲۰۱۸ مقرر شده بود.

از سوی دیگر گالانت پس از صدور این بیانیه تصریح کرد که رژیم اشغالگر هرگز اجازه پخش تبلیغات «خطرناک» از شبکه المیادین را نخواهد داد.

وب‌سایت روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت اعلام کرد که کابینه رژیم اشغالگر دفتر المیادین در کرانه باختری را تعطیل خواهد کرد و تجهیزات خبرنگاران آن نیز ضبط خواهد شد.

برخی رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که وزیر ارتباطات رژیم اشغالگر خواستار تعطیلی شبکه المیادین و دیگر کانال‌ها در فلسطین اشغالی شد.

به نوشته روزنامه جروزالم پست، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی با قوانینی موافقت کرد که به کابینه اجازه می‌دهد ایستگاه‌های پخش خارجی را به دلیل تهدید «امنیت داخلی» تعطیل کند.

تعداد زیادی از چهره‌های لبنانی و عرب در مخالفت با محدودیت اعمال شده بر فعالیت خبرنگاری و رسانه‌ای، همبستگی خود را با شبکه خبری المیادین اعلام کردند که از جمله آنها می‌توان به سخنرانی امیل لحود، رئیس جمهور پیشین لبنان اشاره کرد که گفت، «این تصمیم اسرائیل در واقع بزرگترین مدال افتخار برای این شبکه است».

مصطفی بیرم، وزیر کار لبنان نیز تاکید کرد: این افتخار است که شبکه خبری المیادین دشمن را رسوا کرده و می‌کند و در جنگ تصویر، اصطلاحات، واقعیت و مقاومت پیروز است.

عبد الرحمان الاهنومی، سردبیر روزنامه الثوره چاپ یمن نیز نوشت، این تصمیم در واقع بحران رژیم صهیونیستی را برملا کرد و این به منزله مدال افتخار دیگری برای المیادین است.

معن بشور، رئیس مرکز عربی و بین‌المللی ارتباطات و همبستگی تاکید کرد: نشست کابینه برای بررسی ممنوعیت فعالیت المیادین در واقع گواهی بر شایستگی و کارآمدی آن است.

کمال الخیر، رئیس مرکز ملی در شمال لبنان گفت: این تعرض آشکار به المیادین به جهان ثابت می‌کند که المیادین حقیقت را می‌گوید.

ولید محمد علی، هماهنگ‌کننده شبکه «با هم می‌توانیم» گفت: شورای جنگ اسرائیل در تلاش است صدای المیادین را که در افشای دروغ بودن روایات رژیم اشغالگر نقش داشته، خاموش کند.

همچنین در این رابطه عبد الباری عطوان، سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم نوشت، حمله تروریستی برای خاموش کردن صدای المیادین درواقع مدالی است که تنها انسان‌های شریف به آن دست پیدا می‌کنند.

عر نزال، رئیس اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطینی تاکید کرد: هرگز اجازه نخواهیم داد صدای آزاد خاموش شود.

سالم عطا الله، معاون دبیرکل جنبش المجاهدین این تصمیم رژیم صهیونیستی علیه المیادین را «مدال افتخاری برای این شبکه مقاومت» توصیف کرد.

پیش از این خبرنگار المیادین گفته بود که خبرهایی درباره قصد رژیم اشغالگر برای یورش به دفاتر این شبکه، ضبط تمامی تجهیزات آن و بازداشت کارمندانش جهت بازجویی از آنها منتشر شدند که به منزله نقض آزادی فعالیت‌های خبرنگاری و رسانه‌ای و تمامی قوانین بین‌المللی در حمایت از این شغل است.

چند روز قبل، رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که تمامی مسوولان «امنیتی» رژیم اشغالگر از جمله موساد، شاباک، ارتش و دیگر نهادهای آن پیشنهاد دادند که پخش برنامه‌های شبکه المیادین در اراضی اشغالی متوقف شود.

این تصمیم در حالی اتخاذ شد که شبکه المیادین از هفتم اکتبر اخبار مربوط به عملیات طوفان الاقصی و حملات رژیم اشغالگر به نوار غزه و کرانه باختری را پوشش می‌دهد.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: