تاکسی‌ها حق افزایش کرایه‌ در زمان بارش‌ها را ندارند

کدخبر: 2378715

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: تاکسی ها حق افزایش کرایه‌های خود به دلیل بارش باران و تغییر شرایط آب و هوایی را ندارند.

نسیم آنلاین: مهدی چمران پیش از آغاز یکصد و نود و چهارمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به آغاز بارش باران از روز گذشته در پایتخت گفت: با بارش باران هیچ یک از تاکسی‌ها اعم از تاکسی‌های اینترنتی و معمولی حق افزایش کرایه‌های خود به دلیل بارش باران و تغییر شرایط آب و هوایی ندارند.

وی افزود: شورای شهر تهران برای تاکسی‌های معمولی نرخ مصوبی را به تصویب رسانده و تاکسی‌های معمولی ملزم به رعایت و دریافت کرایه‌ها براساس نرخ مصوب هستند.

رئیس شورای شهر تهران هرگونه افزایش کرایه از سوی تاکسی‌های اینترنتی و معمولی را در زمان بارش باران خلاف قانون و مقررات دانست و گفت: به قول معروف بی‌معرفتی است که در زمان بارش باران و در زمانی که مردم زیر باران قرار دارند وسایل حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی معمولی و اینترنتی اقدام به افزایش کرایه بیشتر کنند.

چمران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شورا مسئولیت تعیین نرخ کرایه‌های تاکسی‌های اینترنتی را برعهده دارد یا خیر؟ گفت: نرخ تمام وسایل حمل و نقل عمومی باید توسط شوراها تعیین و به تصویب برسد و اینکه اعلام شود تاکسی‌های اینترنتی از وزارت کشور مجوز گرفته اند و اتحادیه آنها نرخ‌ها را مشخص می‌کند درست نیست و اگر این چنین تاکسی‌هایی کرایه‌های خود را براساس قانون دریافت کنند ما به آنها کاری نداریم در صورتی که در حق مردم اجحاف کنند این اجازه را به آنها نخواهیم داد.

وی با انتقاد از خدمت رسانی تاکسی‌های اینترنتی در زمان بارش باران، گفت: تاکسی‌ها علاوه بر زمان بارش در سرویس دهی مدارس نیز نتوانستند به مسئولیت خود عمل کنند و شورا بنا دارد بزودی با مطالعاتی که در ارتباط با تاکسی‌های اینترنتی انجام خواهد داد نرخ گذاری تاکسی‌ها را در صحن شورا انجام بدهد.

رئیس شورای شهر تهران در خصوص دستور جلسه شورای شهر امروز نیز گفت: در ابتدای جلسه آقای کاشانی نطق پیش از دستور ارائه خواهد کرد و در ادامه به بررسی تصویب اساسنامه سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری تهران رسیدگی خواهد شد.

سکوت برخی کشورهای عربی و به ظاهر اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی دردناک است

به گزارش ایسنا، مهدی چمران همچنین در صحن یکصد و نود و چهارمین جلسه شورای ششم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع امنیت و شهدای مدافع حرم، به برگزاری جلساتی با رییس جهاد دانشگاهی مبنی بر شناخت ظرفیت های تولید واگن های مترو در داخل کشور اشاره کرد و در این باره افزود: در این جلسات ابعاد مختلف این اقدام مهم مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به فضای مطلوبی که در این خصوص ایجاد شده، زمینه اخذ مجوز و تأییدیه ها از شرکت های تخصصی بین المللی فعال در این حوزه صورت گرفته و خوشبختانه می توان امیدوار بود که به زودی شاهد ساخت قطار ملی با همکاری شرکت متروی تهران و دیگر دستگاه های مرتبط باشیم.

وی با ابراز خوشحالی از دستیابی به چنین موفقیتی، افزود: تعداد کشورهای تولیدکننده واگن های مترو در دنیا اندک است و خوشحالیم که ایران به جمع تولیدکنندگان واگن مترو ملحق شده است و از حالا به بعد این آمادگی وجود دارد تا واگن ها به مرحله تولید رسیده و برای الحاق به شبکه حمل و نقل ریلی  عملیاتی شود.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های چشمگیر ایران در بسیاری از موضوعات، به خصوص مسائل نظامی و دستیابی به آخرین تکنولوژی های تسلیحاتی روز دنیا، به بازدید اخیر مقام معظم رهبری از نمایشگاه آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و در این باره گفت: دیدیم و شنیدیم که به همت جوانان این مرز و بوم، ایران در ساخت و تولید چنین محصولات پیشرفته و ارزنده ای که تکنولوژی آن تنها در اختیار دو یا سه کشور است دست پیدا کرده و به مرحله اجرا درآورده است.

وی اضافه کرد: قطعاً دستیابی به چنین تکنولوژی می تواند توان بازدارندگی و قدرت نظامی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی را بالا برده و از هرگونه فکر تجاور به خاک وطن جلوگیری کند.

چمران، همچنین به بیانات مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری در خصوص وقایع اخیر فلسطین و کشتارهای وحشیانه صهیونیست ها اشاره کرد و با بازگو کردن فرازهای مهم فرمایشات رهبری عنوان کرد: « قضایای غزه بسیاری از حقایق مکتوم را برای مردم دنیا آشکار کرد که یکی از این حقایق، طرفداری سران کشورهای غربی از تبعیض نژادی است. صهیونیست‌ها خود را نژاد برتر می‌دانند و بقیه آحاد بشر را، نژاد پَست به حساب می‌آورند و به همین دلیل است بدون احساس ناراحتی وجدان، چندین هزار کودک را به قتل رسانده‌اند.»

وی یادآور شد: بارها در فضای مجازی دیده شده که  وقتی این قوم منحوس اقدام به کشتارهای مختلف من جمله کودک کشی می کنند؛ از این اقدام سخیف خوشحالی و پایکوبی و شادی می کنند. اینها مسائلی بود که در دهه های گذشته فقط آن را شنیده بودیم ولی باور پذیر نبود. اما امروز با انتشار تصاویر آنان کاملاً خوی وحشیانه این رژیم عیان شد و عملاً باور می کنیم که چنین رفتارهایی حقیقت داشته است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد جدی از ادامه دار بودن سکوت کشورهای مدعی حقوق بشر اروپایی و مراجع بین المللی خاطر نشان کرد: شمار شهدای غزه از ۱۳ هزار و سیصد نفر فراتر رفته که بیش از ۵ هزار نفر آن کودک و بیش از ۳ هزار نفر آن از زنان بی دفاع هستند و زمانی که در مکان های امنی مانند بیمارستان ها، کلیساها، مساجد و... پناه گرفته بودند؛ مورد بمباران وحشیانه اسرائیلی ها قرار گرفته و به شهادت رسیدند.

وی با ذکر این نکته که مردم مقاوم فلسطین و غزه همچنان در مقابل ددمنشی ها، همچون کوه ایستاده اند و اسرائیل با این خوی وحشی گری نشان داد که به هیچ موضوع بشری و انسانی پایبند نیست، گفت: مایه تأسف مجامع جهانی است که همچنان در مقابل چنین کشتاری سکوت اختیار کرده و چشمشان را به این نسل کشی بستند و چه بسا کشورهایی که نه تنها واکنشی نشان نداده اند بلکه در حمایت از این کشتار به این رژیم کمک های مالی و تسلیحاتی نیز می کنند.

چمران ادامه داد: مردم همین کشورها به رغم بی انصافی و چشم بستن دولت هایشان به روی این فجایع به پا خواستند و تظاهرات مفصلی برپا کردند. در کشورهایی همچون آمریکا، استرالیا، اندونزی، مالزی و یا حتی در قلب انگلیس و شهر لندن مردم بیدار در حمایت از مردم فلسطین شعار سر دادند و وحشی گری های اسرائیلی ها را محکوم کردند؛ فریادهای مردم لندن واقعا شنیدنی است و تجمع مردم در مقابل منزل جو بایدن و یا تظاهرات چندصد هزار نفری در مقابل کاخ سفید که باید کاخ سیاه نامید؛ دیدنی است.

وی تأکید کرد: متأسفانه در این بین سکوت برخی کشورهای عربی و به ظاهر اسلامی است که در مقابل جنایات این رژیم واکنشی نشان ندادند هم دردناک است؛ اگر چند جا اعلام محکومیت کردند صرفاً محکوم کردن ظاهری و لسانی بوده که این کافی نیست؛ باید از کشورهایی همچون عراق و یمن بیاموزند که چطور در مقابل ظلم، به پا خواسته است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن آرزوی پیروزی و نصرت برای ملت بزرگ فلسطین از همه ملت ها و دولت های مسلمان خواست تا بصیرت کافی را در مواجهه حق و باطل داشته باشند و در زمره مدافعان حق و حقیقت قرار گیرند.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: