جاده هراز مسدود شد

کدخبر: 2379360

رییس پلیس راه مازندران گفت: محور هراز به دلیل بارش سنگین باران و احتمال ریزش سنگ به صورت مقطعی مسدود و تردد از مسیر جایگزین انجام می‌شود.

سرهنگ یدالله جهان تاب روز سه شنبه گفت: به منظور پیشگیری از سقوط سنگ ناشی از بارش سنگین باران و احتمال برخورد با خودروهای نقلیه در حال تردد، محور هراز به عنوان یکی از جاده های اصلی تهران-مازندران از دقایقی قبل مسدود شد.

وی ترافیک در دیگر محورهای استان شامل کندوان و سوادکوه را روان و عادی توصیف کرد و گفت: رانندگان و مسافران عبوری باتوجه به بارش باران و لغزندگی محورها با احتیاط رانندگی کنند.

پیشتر سرگردمحمد احمدی رییس پلیس راه کندوان، ترافیک در این محور در زمان حاضر را عادی و روان است و کاربران جاده ای باید از توقف در حاشیه راه ها و رودخانه های مسیر پرهیز کنند.

وی اظهارداشت: با توجه به هشدارهای هواشناسی و کوهستانی بودن محور، رانندگان ضمن توجه به هشدارهای پلیس از سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند.

سازمان هواشناسی روز گذشته با صدور هشدار سطح نارنجی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی و رشد ابرهای در مازندران از امروز هشدار داد.سازمان هواشناسی، زمان شروع فعالیت سامانه از امروز سه شنبه و زمان پایان آن را بامداد روز چهارشنبه اعلام کرد. بر این اساس، رگبار باران، رعدو برق، وزش باد شدید اغلب مازندران را در بر می گیرد.

اثر مخاطره اختلال در سفرهای بین شهری، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، سیلابی شدن مسیل‌ها، افزایش ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان‌آب، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها اعلام شده است.

فرمانده پلیس راه کندوان تاکید کرد: مسافران همچنین قبل از آغاز سفر از سامانه های هواشناسی و ۱۱۰ و ۱۴۱ پلیس نیز از وضعیت راه های مناطق کشور از جمله محور کوهستانی کندوان مطلع شوند تا با مشکل برخورد نکنند.

منبع: ایرنا
ارسال نظر: