کنعانی در واکنش به بیانیه نشست منامه: جزایر سه‌گانه‌ ایرانی جزء لاینفک و ابدی خاک ایران است

کدخبر: 2379705

سخنگوی وزارت امور خارجه امشب ضمن محکوم کردن بند مربوط به جزایر سه گانه ایرانی در بیانیه نشست سران اتحادیه عرب در بحرین، بار دیگر این جزایر را جزء لاینفک و ابدی سرزمینی ایران خواند و طرح اینگونه ادعاهای بی‌اساس در این بیانیه را مردود شمرد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امشب (پنجشنبه) ۲۷ اردیبهشت بند مربوط به جزایر سه گانه ایرانی خلیج فارس مندرج در بیانیه سی و سومین نشست سران اتحادیه عرب در بحرین را غیرقابل قبول خواند و آن را محکوم کرد.

سی و سومین نشست سران انحادیه عرب امروز در منامه پایتخت بحرین برگزار و در پایان بیانیه‌ای صادر شد که در بندی از آن به موضوع جزایر سه گانه ایرانی پرداخته شده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در این افزود: به دفعات تصریح و تأکید شده است که جزایر سه‌گانه‌ ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک جزء لاینفک و ابدی سرزمینی جمهوری اسلامی ایران بوده و طرح اینگونه ادعاهای بی‌اساس در این بیانیه مردود است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در عین حال از بندهای بیانیه پایانی در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در نوار غزه استقبال کرده و بر لزوم انسجام و اتحاد بیشتر کشورهای اسلامی برای متوقف کردن جنایات جنگی رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

به گزارش فارس، در بیانیه سران اتحادیه عرب در منامه بر لزوم توقف فوری تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه، خروج نیروهای اشغالگر از همه مناطق نوار غزه، لغو محاصره غزه، رفع تمامی موانع و گشایش تمامی گذرگاه‌ها برای ورود کمک‌ها انساندوستانه تأکید شده است. کشورهای عضو اتحادیه عرب در نشست امروز خود همچنین خواستار تشکیل نیروی حافظ صلح در اراضی اشغالی فلسطین شدند.

منبع: فارس
ارسال نظر: