افشای حقایق حادثه تروریستی کرمان در یک مستند رادیویی

کدخبر: 2379706

سینا شاملو جانی بیک مستندساز که با اثر "کرمان چون کوه" نامزد دریافت جایزه در جشنواره پژواک شده، معتقد است که اثرش مخاطب را تشنه حقیقت خواهد کرد و متوجه حقایق حادثه تروریستی کرمان می‌شود.

سینا شاملو جانی بیک نامزد دریافت جایزه بخش حادثه تروریستی کرمان با اثر «کرمان چون کوه» از رادیو ایرانصدا شده است. مراسم اختتامیه 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود و جوایز بخش‌های اصلی، مردمی، ویژه و عملیات تنبیهی وعده صادق اهدا خواهد شد.

شاملو جانی بیک با اشاره به محتوای اثرش با نام «کرمان چون کوه» گفت: این مستند درباره حادثه سالگرد شهادت سردار سلیمانی و حادثه تروریستی کرمان است. مستند ساخته شده روایتگر دیدگاه‌های مردم درباره علت این اتفاق است. 

وی اضافه کرد: برای ساخت مستند به سراغ یک خانواده در شهر کرمان رفتم و نظرات شان را در خصوص مسائل سیاسی و حادثه اخیر تروریستی جویا شدم. بعد از این گفتگو، حادثه تروریستی کرمان مرور می‌شود و در ادامه کارشناسان درباره علت حادثه، حضور مردم و مسئولان صحبت می‌کنند و دیدگاه‌های خود را به اشتراک می‌گذارند.

شاملو جانی بیک در دوره‌های گذشته جشنواره پژواک شرکت نکرده است و اولین بار است که در جشنواره حضور دارد. وی هدف از ساخت این مستند را افزایش اطلاعات، دانش و آگاهی نسبت به حادثه تروریستی کرمان دانست و ادامه داد: بعد از رخ دادن حادثه تروریستی کرمان، برخی به اشتباه نگرش منفی داشتند. در مستند "کرمان چون کوه" شفاف سازی برای مخاطب صورت می گیرد. برای تهیه این مستند روزهای متعددی فکر کردم تا به نگاه صحیح برای روایت آن برسم.

وی تصریح کرد: برای ساخت این مستند از همفکری همسرم بهره بودم. او برای پژوهش این اثر زحمات زیادی کشید.

نامزد دریافت جایزه بخش حادثه تروریستی کرمان بیان کرد: نمی‌دانم در روز اختتامیه جشنواره جزو برگزیدگان هستم یا نه اما برایم اهمیت داشت تا مستندی با این موضوع بسازم و شفاف‌سازی کنم، زیرا خبرهای نادرست در فضای مجازی نسبت به این موضوع وجود داشت. من در این مستندگر روایتگر حقایق این حادثه تروریستی هستم.

اختتامیه جشنواره مستند رادیویی پژواک روز بیست و نهم اردیبهشت ساعت 20 در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار می‌شود. جوایز اصلی در 7 بخش، جوایز مردمی در 3 بخش، جوایز ویژه در 5 بخش و جوایز واکنش سریع در 3 بخش به برگزیدگان اهدا خواهد شد. 

منبع: تسنیم
ارسال نظر: