تغییر زمان اجرای آزمون؛

اختلال در سامانه، امتحانات نهایی را به تاخیر انداخت

کدخبر: 2379737

برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان به دلیل‌ اشکالات در سامانه آموزش و پرورش به تأخیر افتاد.

مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش از تغییر زمان اجرای آزمون روز اول پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم خبر داد.

در این اطلاعیه آمده‌ است:

«آموزش و پرورش همواره در پی ارتقای نظام آموزشی کشور است. در همین راستا، اجرای مصوبه تأثیر قطعی سوابق تحصیلی دانش‌آموزان را همسو با تقویت کیفیت آموزش و بازگرداندن مرجعیت به کتاب درسی، معلم و‌ مدرسه و ایجاد شرایط نسبتاً برابر برای راهیابی دانش‌آموزان مستعد به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور می‌داند.

برای تحقق این امر و اجرای مطلوب امتحانات نهایی، از ابتدای سال جاری برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفت اما فرآیند دریافت کارت ورود به جلسه در سامانه با مشکل روبرو شد. ضمن پوزش از یکایک دانش‌آموزان و اولیاء گرامی آنها و در پاسخ به درخواست مدیران اجرایی حوزه‌های امتحانیِ در سراسر کشور، با هدف تمرکز و ایجاد آرامش و جلوگیری از تضییع حقوق دانش‌آموزان عزیز، زمان آزمون اول پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم از 30 و 31 اردیبهشت به شرح جدول زیر تغییر می‌کند:

درس دین و زندگی پایه دهم ساعت 10 صبح روز سه‌شنبه 29 خرداد

درس دین و زندگی پایه یازدهم ساعت 7 صبح روز پنج‌شنبه 31 خرداد

درس دین و زندگی پایه دوازدهم ساعت 7 صبح روز یکشنبه 27 خرداد

بدیهی است زمان و ساعت همه امتحانات دیگر، مطابقِ تقویم اعلامیِ قبلی خواهد بود.»

مختل شدن پرتال وزارت آموزش و پرورش موضوع تازه‌ای نیست، از اواخر سال 1401 این وزارت‌خانه تصمیم به متمرکز شدن فرآیندهای آموزشی رفته و سعی کرده تمام خدمات آموزشی در یک سایت واحد ارائه شود. به نظر می‌رسد همزمان شدن دریافت کارت ورود به جلسه دانش‌آموزان و آزمون استخدامی معلمان، متقاضیان ورود به سایت را بالا برده و این سایت را با اختلال مواجه کرده است و مشخص نیست این اختلال‌ها چه زمانی رفع می‌شود.

منبع: فرهیختگان
ارسال نظر: