مدیرکل رسانه‌های خارجیِ وزارت ارشاد:

۲۳۰ خبرنگار خارجی آیین تشییع شهدای خدمت را پوشش جهانی دادند

کدخبر: 2379785

بنا بر اعلام مدیرکل رسانه‌های خارجیِ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۲۳۰ خبرنگار از ۱۶۰ رسانه بین‌المللی، آیین تشییع و گرامی‌داشت شهدای خدمت را پوشش میدانی دادند.

به نقل از سایت معاونت امور رسانه ای و تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا شیروی مدیرکل رسانه‌های خارجیِ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۲۳۰ خبرنگار از ۱۶۰ رسانه بین‌المللی کشورهای اتریش، اسپانیا، افغانستان، آلمان، امریکا، ایتالیا، ترکیه، چین، دانمارک، روسیه، ژاپن، عراق، فرانسه، فلسطین، قطر، کویت، هند، سوریه، عمان، مصر، لبنان، امارات عربی متحده، در آیین تشییع و گرامی‌داشت شهدای خدمت به صورت میدانی اقدام به تهیه خبر و گزارش کرده اند.

شیروی افزود: علاوه بر این با توجه به برنامه‌های متنوع گرامیداشت و تشیع پیکر شهدای خدمت، خبرنگاران رسانه‌های خارجی، آیین تشیع شهدا در تبریز و قم را پوشش داده و ۱۵۰ خبرنگار مقیم و غیر مقیم نیز برای تشیع پیکر رئیس جمهور شهید عازم شهر مقدس مشهد خواهند شد.

او خاطر نشان کرد: با توجه به حضور گسترده مردم در آیین تشیع رئیس جمهورِ شهید، ستاد ویژه‌ای در آستان قدس رضوی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ارائه خدمات به خبرنگاران تشکیل شده که اطلاع‌رسانی لازم توسط مسئولین معاونت ارتباطات و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد انجام خواهد شد.

به گفته مدیرکل رسانه‌های خارجی، علاوه بر این با همکاری سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، فرکانس ماهواره‌ای پخش زنده مراسم گرامی‌داشت و تشیع شهدا در شهرهای تبریز، قم، تهران و مشهد در اختیار شبکه‌های تلویزیونی خارجی قرار گرفته که به‌ویژه در پخش زنده مراسم امروز مورد استفاده گسترده شبکه‌های مختلف بین‌المللی قرار گرفته است.

منبع: ایسنا
ارسال نظر: