موافقت نتانیاهو با پیشنهاد تیم مذاکره کننده برای دستیابی به توافق مبادله اسرا

کدخبر: 2379908

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی جمعه شب اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو با پیشنهاد تیم مذاکره کننده برای دستیابی به توافق برای مبادله اسرا موافقت کرده است.

به گزارش خبرگزاری سما فلسطین، دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در عین حال اعلام کرده که نتانیاهو مدعی شده است که جنگ بدون دستیابی به اهداف خود از جمله بازگرداندن اسرا و از بین بردن توانایی‌های جنبش حماس پایان نخواهد یافت.

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزوده است: پیشنهاد دقیق ارائه شده از سوی (رژیم) اسرائیل از جمله مرحله‌ای بودن آن، به اسرائیل اجازه می‌دهد تا این اهداف را حفظ کند.

پیش تر جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی درباره جنگ علیه غزه گفته بود که رژیم صهیونیستی پیشنهاد آتش‌بس جدیدی را ارائه کرده که از طریق قطر به حماس ارسال شده است.

رئیس جمهور آمریکا، تصریح کرد: پیشنهاد جدید اسرائیل نقشه راه برای آتش بس پایدار و آزادی همه گروگان‌ها (اسیران) است.

بایدن با بیان اینکه می‌داند عده‌ای در (رژیم) اسرائیل با این طرح مخالفت خواهند کرد، ادامه داد: این واقعا یک لحظه تعیین کننده است. حماس باید این توافق را انجام دهد. زمان پایان دادن به جنگی است که حماس شروع کرد.

پس از گذشت بیش از هفت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هفت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است

منبع: ایرنا
ارسال نظر: