نظرسنجی: تنها 32 درصد از صهیونیست‌ها معتقدند اسرائیل قادر به نابودی حماس است

کدخبر: 2379935

بر اساس نظرسنجی یک نهاد رسمی اسرائیلی، 42 درصد از پاسخ‌دهندگان اعلام کردند حماس به تسلط بر غزه ادامه خواهد داد.

طبق نظرسنجی که یک رسانه اسرائیلی انجام داده است اغلب صهیونیست‌ها بر این باور هستند که ارتش قادر به نابود کردن حماس نیست.

در این میان، تنها 32 درصد از اسرائیلی‌هایی که در نظرسنجی سازمان رادیو و تلویزیون این رژیم شرکت کردند، گفتند: معتقدیم اسرائیل خواهد توانست توانمندی‌های حماس را نابود کند.

بر اساس این نظرسنجی، 42 درصد از اسرائیلی‌ها اعلام کردند: معتقدیم حماس به تسلط بر نوار غزه ادامه خواهد داد و 26 درصد پاسخ دادند که جواب این سوال را نمی‌دانند.

بر همین اساس، 40 درصد از پاسخ‌دهندگان اسرائیلی از طرح پیشنهادی بایدن حمایت و 27 درصد اعلام مخالفت کردند.

همچنین طبق نظرسنجی سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی، 55 درصد از اسرائیلی‌ها اعلام کردند پس از حصول توافق تبادل اسرا با حماس، از گسترش رویارویی با حزب الله لبنان حمایت می‌کنند.

بایدن روز جمعه طرحی سه بخشی را تحت عنوان نقشه راه برای توقف جنگ و آزادی اسرای جنگی مطرح و عنوان کرد طرح مذکور از طریق قطر با حماس در میان گذاشته شده است.

پیشنهاد مذکور دارای سه مرحله است: اولین مرحله شامل برقراری آتش‌بس شش هفته‌ای می‌شود که به موجب آن ارتش رژیم صهیونیستی از غزه عقب‌نشینی کند و حماس نیز اسرای صهیونیستی را آزاد کند.

فاز دوم این طرح، شامل آزادی همه اسرای جنگ و توقف دائمی خصومت‌ها می‌شود. مرحله سوم هم مربوط به بازسازی غزه می‌شود.

این پیشنهاد کمتر از گذشت 4 هفته پس از توقف مذاکرات آتش‌بس میان رژیم صهیونیستی و حماس ارائه می‌شود و در حالی عنوان شده است که ارتش اسرائیل عملیات خود در مرکز رفح را گسترش داده و حملاتی را علیه مردم آواره فلسطین انجام داده است.

حماس از همان ابتدا از این طرح که به عنوان پیشنهاد اسرائیل برای آتش‌بس در غزه یاد شده استقبال و آن را «مثبت» ارزیابی کرد اما در عین حال تاکید کرد که آماده تعامل بر سر هر طرحی است که پیشنهاد آتش‌بس دائم، خروج کامل نیروهای اسرائیل از غزه، بازسازی منطقه و بازگشت آوارگان رامی‌دهد. 

منبع: فارس
ارسال نظر: