اعلام جزئیات بیشتر از سن و مدرک تحصیلی نامزد‌های انتخابات

کدخبر: 2379988

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در گفتگو با برنامه تلویزیونی تهران ۲۰ به جزئیات بیشتری درخصوص نامزد‌های ثبت نام شده اشاره کرد.

«محسن اسلامی» دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه در ثبت نام این دوره نامزد‌های انتخابات، فرایندجدیدی را تجریه کردیم که بسیار خوب بود، گفت: آن تصور حاشیه‌های انتخاباتی که سال‌های قبل بود، این دفعه اصحاب رسانه ندیدند.

وی برای نخستین بار آماری از سن و سال نامزدهای ثبت‌نام‌کننده در انتخابات ریاست جمهوری اعلام و تصریح کرد: در بین افراد ثبت نام شده ۴۵ نفر دارای مدرک تحصیلی دکترا، یازده نفر حوزوی و ۲۴ نفر مدرک کارشناسی ارشد هستند.

وی ادامه داد: از ۸۰ نامزد انتخابات ۷۶ نفر آقا و ۴ نفر خانم هستند و بیشترین بازه سنی ۵۶ تا ۶۰ سال است که ۱۸ نفر را شامل می شود.

اسلامی افزود: دربازه سنی ۶۱ تا ۶۵ سال ۱۸ نفر، ۴۱ تا ۴۵ سال ۳ نفر، ۴۶ تا ۵۰ سال ۳ نفر، ۵۱ تا ۵۵ سال ۸ نفر، ۶۶ تا ۷۰ سال ۱۷ نفر و ۷۱ تا ۷۵ سال نیز ۱۱ نفر ثبت نام کردند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور به شغل افراد ثبت نام شده هم اشاره کرد و گفت: شغل افراد ثبت نامی ۱۲ نفر کارمند، یک نفر شغل آزاد، ۲ نفر نظامی، ۲۱ نفر استاددانشگاه، ۱۴ نفر بازنشسته، ۱۷ نفر نماینده مجلس و ۲ نفر فرهنگی هستند.

وی افزود: در بین نامزد‌ها همچنین ۲ روحانی، یک وکیل، دو پزشک به چشم می‌خورند و ۶ نفر هم گزینه "سایر " را در برگه ثبت نام ذکر کرده اند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
ارسال نظر: