یمن 3 کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی را هدف قرار داد

کدخبر: 2380060

سخنگوی نیروهای مسلح یمن خبر داد که سه کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی را در دریاهای عرب و سرخ هدف حملات موشکی و پهپادی قرار داده‌اند و این حملات با موفقیت انجام گرفته است

یمن  سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه امروز پنجشنبه خبر داد که طی 24 ساعت گذشته سه عملیات نظامی علیه کشتیهای مرتبط با رژیم صهیونیستی انجام داده‌اند.

در عملیات نخست، نیروهای یمنی در دریای عرب، کشتی «Verbena» را هدف قرار دادند که باعث شد آتش‌بگیرد و به شدت آسیب ببیند.

نیروهای یمن، در عملیاتهای بعدی، کشتیهای «Seaguardian» و«Athina» را در دریای سرخ هدف حملات خود قرار دادند.

این دو عملیات اخیر، با موشکهای بالستیک و پهپاد صورت گرفت که با موفقیت، به هدف رسید.

نیروهای مسلح یمن با تأکید بر گسترش حتمی دامنه عملیاتها و افزایش توانمندیهای خود در راستای حمایت از مردم غزه، تأکید کردند که عملیاتهای پشتیبانی، فقط با توقف جنگ غزه و لغو محاصره ملت فلسطین متوقف خواهد شد.

یمن روز گذشته از حملات موشکی و پهپادی به اهدافی در دریای سرخ و بنادر اشغالی اشدود و حیفا خبر داد و گفت: ما عملیات نظامی ویژه‌ای در دریای سرخ با استفاده از قایق‌های بدون سرنشین و موشک‌های بالستیک علیه کشتی TUTOR انجام دادیم که مورد اصابت دقیق قرار گرفت و کشتی در معرض غرق شدن قرار گرفت، این کشتی تصمیم مربوط به ممنوعیت ورود به بنادر اشغالی فلسطین را نقض کرده بود.

نیروهای یمنی همچنین به صورت مشترک با مقاومت اسلامی عراق به دو هدف حیاتی در بنادر اشغالی «اشدود» و «حیفا» حمله پهپادی کردند که با موفقیت به اهداف خود اصابت کردند

منبع: فارس
ارسال نظر: