رشد ۳۳ درصدی درآمدهای گمرکی

کدخبر: 2380142

رئیس کل گمرک ایران از رشد ۳۳ درصدی درآمدهای وصولی در گمرک در بهار ۱۴۰۳ نسبت به بهار سال گذشته خبر داد و اعلام کرد: در بهار امسال ۴۹ هزار میلیارد تومان درآمد گمرکی وصول و به خزانه واریز شد.

محمد رضوانی فر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی در مورد عملکرد درآمدی گمرک در بهار سال ۱۴۰۳، اظهار کرد: ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان میزان وصولی حقوق ورودی کالاها را داشتیم که نسبت به سه‌ماهه نخست سال گذشته ۵۱ رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: میزان حقوق ورودی وصولی کالاها به‌علاوه خودرو، گوشی تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار، ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی، معدنی و کشاورزی و ۲۲ ردیف درآمدی گمرک در سه‌ماهه نخست امسال ۲۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان محقق شده که نسبت به فصل بهار سال گذشته ۷۰ درصد رشد داشته است.

رئیس کل گمرک ادامه داد: در سه‌ماهه نخست سال جاری ۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده در گمرک وصول شده که ۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۲ افزایش یافته است.

رضوانی فر تاکید کرد: سرجمع وصولی و واریز به خزانه از محل حقوق ورودی کالا به همراه ۲۲ ردیف درآمدی گمرک و مالیات ارزش افزوده وصول شده به ۴۹ هزار میلیارد تومان می‌رسد که ۳۳ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است؛ البته در محاسبه حقوق ورودی سال جاری هنوز نرخ محاسبه ارز همان نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان سال گذشته است که تغییری نداشته است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
ارسال نظر: