مسدود شدن توئیتر ترامپ خلاف آزادی است

کدخبر: 2368655

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور مسدود شدن حساب کاربری توئیتر دونالد ترامپ را نشانه بدی برای آزادی دانست.

 رئیس جمهور مکزیک مسدود شدن حساب توئیتری همتای آمریکایی خود را نشانه بدی برای مفهوم آزادی دانست و نسبت به توانایی شرکت‌های فناوری برای توسل به سانسور ابراز نگرانی کرد.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور در واکنش به تحولات اخیر آمریکا گفت: آنچه چند روز پیش در ایالات متحده رخ داد، نشانه بدی است. شرکت‌های خصوصی تصمیم می‌گیرند که [چه کسی] را ساکت و سانسور کنند. این حس خوبی ندارد و خلاف آزادی است.

رئیس جمهور مکزیک اظهارات مارک زاکربرگ، مدیر عامل شبکه فیس بوک در خصوص مسدود شدن دائم حساب ترامپ در فیس بوک و اینستاگرام را متکبرانه و تصمیم گیری در این خصوص را فراتر از اختیارات اجرایی این شبکه اجتماعی توصیف کرد.

شبکه توئیتر روز جمعه اعلام کرد حساب شخصی دونالد ترامپ را به دلیل تحریک خشونت به حالت تعلیق درآورده است. هر چند ترامپ بعد از آن اعلام کرد که توئیتر نمی‌تواند او را ساکت کند، اما این پست توسط مجریان شبکه اجتماعی حذف شد. پس از آن بیانیه مشابه آنچه ترامپ صادر کرد در حساب توئیتری کمپین او منتشر شد و توییتر را بر آن داشت تا این حساب کاربری را به حالت تعلیق درآورد.

در حالی که به طور معمول، جلسه کنگره آمریکا برای تایید نتایج انتخابات و آرای مجمع گزینندگان تشریفاتی است، ترامپ با تلاش خود برای جلوگیری از این کار با توسل به خشم هوادارانش باعث شد این جلسه به یک رویداد استثنایی تبدیل شود با این حال آخرین فرصت وی برای باقی ماندن در قدرت نیز از دست رفت، تا بیستم ژانویه جاری (اول بهمن ماه) بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری تاریخ این کشور، سوگند یاد کند و وارد کاخ سفید شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر: