جهانگیری: لکه ننگ فساد باید از دامن جمهوری اسلامی پاک شود

کدخبر: 2371909

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: باید لکه ننگ فساد از دامن جمهوری اسلامی حذف شود و من صمیمانه از اقدامات آقای رئیسی تشکر می‌کنم.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح امروز (دوشنبه ۱۸ اسفند) در مراسم هفته منابع طبیعی آبخیزداری و رونمایی از سامانه مدیریت جامع اراضی کشور در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن تبریک مبعث حضرت رسول اکرم (ص) گفت: کشوری هستیم که در منطقه خشک و نیمه خشک قرار داریم و در سال هایی با خشکسالی روبرو هستیم حتی آب شرب مردم در دوران کم آبی با تهدید تنش کم آبی روبرو می‌شوند و متأسفانه امسال هم بارندگی خوب نبوده است.

وی ادامه داد: در سالهای پر آبی با پدیده سیلاب روبرو می شویم. موضوعات آب، منابع طبیعی و محیط زیست از چالش های روبروی کشور است. الان در جاهایی با پدیده فرونشست زمین و خشک شدن نهرها و قنات ها و با مهاجرت روستاییان و تخلیه روستاها مواجه شدیم. هیچ برنامه ای در توسعه نمی توان در ایران نوشت مگر اینکه به ابر چالش های آب، منابع طبیعی و محیط زیست پرداخته شود.

جهانگیری با بیان اینکه در اثر کم بارندگی، دریاچه ها خشک می شود، گفت: ما در اثر خشک شدن دریاچه ارومیه نگران زندگی ۲۰ میلیون نفر بودیم. این پدیده ها به ما هشدار می دهد نسبت به مسایل منابع طبیعی جدی باشیم. در همین دولت نشان داده شد می توان برخی مشکلات بزرگ را حل کرد. وقتی می‌خواستیم در این دولت دریاچه ارومیه را احیا کنیم در همین صدا و سیما آمدند و تمسخر کردند. احیای دریاچه ارومیه از جاهایی بود که دولت خوب عمل کرد. می توان گفت دریاچه ارومیه الان از خطرات عبور کرده است. ‌

معاون اول رئیس جمهور با اشاره مصوبات شورای تالاب های کشور  اظهار داشت: اخیراً ستادی برای احیاء جنگل ها درست شده است. ما دو محدوده جنگلی در کشور داریم که باید از آنها مراقبت کنیم. موقوفه شدن جنگل ها و کوه‌ها یک شوخی است.

جهانگیری تصریح کرد: برای حفاظت از جنگل های شمال اقدامات خوبی انجام شده است. وقتی در جلسه گفتند جنگل های زاگرس به دلیل بیماری درختانش در خطر است آدم نگران می‌شود. من همانجا گفتم از هر کارشناس داخلی و خارجی برای حل این مشکل استفاده کنید.

وی با اشاره به ماجرای دفاع جوانی بنام البرز از جنگل ها گفت: بخش زیادی از ریزگردها در کشور از خارج از ایران می آید. ما باید از طرح های مراقبت از فرسایش خاک حمایت کنیم. طرح های آب‌خیزداری و آب خوان داری در برخی جاهای کشور باعث احیای زندگی در روستاها و مناطق شده است. ما از تجاوز به منابع طبیعی کشور باید جلوگیری کنیم.

وی اظهار داشت: باید لکه ننگ فساد از دامن جمهوری اسلامی حذف شود و من صمیمانه از اقدامات آقای رئیسی تشکر می‌کنم.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: