تاثیر دلارزدایی روسیه و چین بر ارزهای دیجیتال

کدخبر: 2379476

وزیر امورخارجه روسیه درمورد دلارزدایی در روابط چین و روسیه گفته است: «بیش از ۹۰ درصد تراکنش‌ها و تسویه حساب‌های مالی میان ۲ کشور با ارزهای ملی انجام می‌شود»

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه در مسکو فاش کرد که روسیه و چین وابستگی خود را به دلار در تجارت دوجانبه به میزان قابل‌توجهی کاهش داده‌اند. لاوروف خاطرنشان کرد در حال حاضر بیش از 90 درصد از معاملات با استفاده از ارزهای ملی مربوطه انجام می‌شود. علی‌رغم تلاش‌های مستمر کشورهای غربی برای ممانعت از همکاری آنها، روابط تجاری و اقتصادی بین روسیه و چین همچنان شکوفا می‌شود.

 

اخبار مربوط به کاهش اتکای روسیه و چین به دلار آمریکا برای تجارت متقابل می‌تواند به‌طور بالقوه بر بازارهای ارزهای دیجیتال تاثیر بگذارد. از آنجایی که کشورها به دنبال جایگزین‌هایی برای ارزهای سنتی مانند دلار آمریکا هستند، ممکن است ارزهای دیجیتال را به‌عنوان جایگزین‌های بالقوه بررسی کنند. ارزهای رمزنگاری‌شده مانند بیت‌کوین یا استیبل‌کوین‌ها مزایای خاصی مانند کنترل غیرمتمرکز، تراکنش‌های یکپارچه و کاهش بالقوه در معرض تنش‌های ژئوپلیتیکی را ارائه می‌دهند. بنابراین اگر روسیه و چین به کاهش وابستگی خود به دلار آمریکا در تجارت بین‌المللی ادامه دهند این می‌تواند منجر به افزایش علاقه و پذیرش ارزهای دیجیتال در معاملات دوجانبه یا به‌طور کلی در اقتصاد آنها شود. علاوه‌بر این، این ممکن است بر درک جهانی ارزهای دیجیتال به‌عنوان فروشگاه‌های ارزش یا ابزار جایگزین مبادله تاثیر بگذارد.

منبع: فرهیختگان
ارسال نظر: