قربانیان حجاج چه می‌شود؟

کدخبر: 2331215

رئیس سازمان حج و زیارت با اعلام اینکه گوشت دام‌های قربانی برای محرومان ۲۷کشور ارسال می‌شود،گفت: در مجموع ۸۶ هزار و۵۰۰ دام قربانی متعلق به زائران ایرانی است که طی روز یکشنبه ۸۵ هزار راس قربانی ذبح شد.

رئیس سازمان حج و زیارت با اعلام اینکه گوشت دام‌های قربانی برای محرومان ۲۷کشور ارسال می‌شود،گفت: در مجموع ۸۶ هزار و۵۰۰ دام قربانی متعلق به زائران ایرانی است که طی روز یکشنبه ۸۵ هزار راس قربانی ذبح شد.

گوشت دام‌های قربانی برای محرومان ۲۷ کشور ارسال می‌شود

علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت در حاشیه بازدید از کشتارگاه صنعتی المعیصم و روند انجام عملیات ذبح با بندر حجار رئیس بانک توسعه اسلامی دیدار کرد. وی در این دیدار با اشاره به اینکه بر اساس تفاهمی که از قبل انجام شده گوشت دام‌های قربانی توسط این مجموعه برای مردم محروم ۲۷ کشور ارسال می‌شود، افزود: در این نشست حجار درخواست مشارکت بیشتر جمهوری اسلامی ایران در طرح‌های عام المنفعه بانک توسعه اسلامی را داشت که از کلیت آن استقبال کردیم، اما این امر منوط به بهبود و توسعه روابط دو طرف خواهد بود.

رشیدیان بیان داشت: ضمن آنکه ما نیز تمایل خود به استفاده از ظرفیت بانک توسعه اسلامی در طرح‌های زیر بنایی مانند دو طرح تصفیه خانه فاضلاب شهری در مشهد را اعلام کردیم.

۸۵ هزار رأس قربانی در عید قربان ذبح شد

وی با اشاره دام‌های قربانی ذبح شده حجاح طی روز یکشنبه ۲۰ مرداد ماه ادامه داد: در مجموع ۸۶ هزار و ۵۰۰ دام قربانی متعلق به زائران ایرانی است که طی روز یکشنبه ۱۰ ذی الحجه همزمان با عید قربان ۸۵ هزار راس قربانی ذبح شد.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ۱۵۰۰ رأس قربانی دیگر به خواست حجاج‌شان در طلوع آفتاب روز یازدهم ذی الحجه در کشتارگاه معیصم ذبح خواهد شد، ابراز داشت:‌ ذبح قربانی حجاح کشورمان در روز عید قربان طی دو مرحله انجام شد که در مرحله نخست قربانی بانوان ایرانی ذبح شد و بعد از اتمام آن، کار ذبح دام‌های قربانی حجاج مرد به انجام رسید.

فعالیت ۶۴ ذابح ایرانی در کشتارگاه صنعتی المعیصم

وی گفت: ذبح این دام‌ها در کشتارگاه صنعتی و با حضور ناظران شرعی ما توسط ۶۴ ذابح ایرانی به انجام رسید و به طور متوسط هر ذابح بین ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ رأس دام قربانی را ذبح کرده است.

انتقال حجاج با ۶۰۰ دستگاه اتوبوس از روز ۱۲ ذی‌الحجه به هتل‌‌ها

فرهمند بیان داشت: از روز سه شنبه ۱۲ ذی الحجه عده‌ای از حجاج که هتل‌ها و محل‌های اسکانشان دورتر است و نیز معذورین چون بیماران و افراد مسن با اتوبوس به هتل‌ها منتقل می‌شوند.

وی با بیان اینکه برای انتقال این حجاج ۶۰۰ دستگاه اتوبوس تدارک و آماده شده است، گفت: بقیه حجاج هم از ساعت ۱۴ بعد از ظهر همان روز، پس از انجام رمی جمره به هتل‌هایشان اعزام می‌شوند.

خبرگزاری فارس

ارسال نظر: