سردار جزایری:

آمریکا "عملیات آزادسازی موصل" را به گروگان انتخاباتی خود درآورده است

کدخبر: 2072497

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با پیچیده توصیف کردن تحولات منطقه تاکید کرد: دولت آمریکا با پیوند دادن موضوع عملیات آزادسازی موصل، می‌خواهد از این مساله بهره‌برداری انتخاباتی کند.

به گزارش « نسیم آنلاین »، سردار سیدمسعود جزایری سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با اشاره به اینکه ائتلاف غربی‌ها علیه داعش از ابتدا یک شوی تبلیغاتی بود و آنها اراده‌ای برای برخورد با این گروهک تروریستی نداشتند، گفت: رفتارهای مشکوک ‌آمریکا در عملیات آزادسازی موصل بیشتر از هر چیزی انگیزه انتخاباتی برای تاثیرگذاری بر آرای مردم آمریکا دارد.

وی با بیان اینکه در هیات حاکمه ‌آمریکا اراده‌ای برای نابودی داعش وجود ندارد، گفت: سیاست قطعی نظام سلطه دامن زدن به درگیریها در جهان اسلام برای انحراف افکار عمومی از غده سرطانی رژیم صهیونیستی است از این رو دولت آمریکا می کوشد با کوچاندن گروهک تروریستی داعش از موصل عراق به سمت مرزهای شرقی سوریه مانع از نابودی کامل آنها شود.

جزایری در همین زمینه با انتقاد از سیاستهای تفرقه افکنانه و تنش زای برخی کشورهای منطقه در همراهی با اقدامات کینه توزانه آمریکا و رژیم صهیونیستی گفت: آل سعود و شرکایشان با حمایت‌های همه جانبه از تکفیری‌ها در همان زمین و نقشه‌ای بازی می‌کنند که نظام سلطه طراحی کرده است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ضمن اعلام حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت عراق در مبارزه با تروریسم، وحدت و یکپارچگی اقوام و مذاهب اسلامی در این کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: حمایت از تمامیت ارضی کشور عراق و اتحاد شیعه و سنی همواره از سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در قبال این کشور بوده و خواهد بود.

جزایری همچنین سیاست‌های توسعه طلبانه برخی دولت‌ها و گروه‌ها در مرزهای عراق را تقبیح کرد و گفت: استقلال و تمامیت ارضی عراق خط قرمز دولت و ملت این کشور به حساب می آید و هیچکس حق خدشه دار کردن آن را ندارد.

وی در ادامه به جنایات وحشیانه و ددمنشانه گروه تروریستی داعش در آموزش کودکان و نوجوانان برای عملیات انتحاری اشاره کرد و افزود: با اطلاعات و مدارکی که از فعالیت‌های تروریستی و خرابکارانه این گروهک جنایتکار و کودک کش به دست آمده است معلوم شده داعش در حالی که به روزهای اضمحلال و نابودی خود نزدیک می‌شود تعدادی کودک خردسال و نوجوان را در اردوگاه‌های خود تحت آموزش‌های عمیات انتحاری قرار داده است تا از آنان به منظور انجامن عملیات تروریستی و منفجر نمودن اماکن حساس و شلوغ استفاده کند.

جزایری اضافه کرد: اقدامات وحشیانه و جنایت‌های دور از انسانیت و ضد بشریت داعش از همان روزهای نخستین شکل گیری بروز و ظهور داشته است و اسناد و مدارک بی شمار نیز در این خصوص وجود دارد لیکن سازمان‌های به اصطلاح مدافع حقوق بشری چشم خود را همواره به روی حقایق بسته‌اند و تاکنون شاهد موضع گیری و اقدام مفید و موثر در این خصوص نبوده‌ایم.

وی ضمن تاکید بر این نکته که مجموعه تحولات گوناگون در منطقه با هدف کنترل بیداری اسلامی و دادن تنفس مصنوعی به رژیم رو به اضمحلال صهیونیستی صورت می‌گیرد گفت: مقاومت و ایستادگی تنها راه نجات بخش ملتهای اسلامی در مقابله با نظام سلطه است و هرگونه تلاش برای انحراف از مسیر ایستادگی و مقاومت محکوم به شکست است.

ارسال نظر: