بیشترین درآمدزایی" وپارس "محقق شد

سرمایه گذاری برای خلق ارزش افزوده بالا، استراتژی بنیادین "بانک پارسیان"

کدخبر: 2376122

درآمد سرمایه گذاری های انجام شده در گروه مالی و سرمایه گذاری پارسیان و سایر شرکت ها مجموعا در سال 1400 حدود 2800 میلیارد تومان برآورد می شود که با رشد 1245 درصدی نسبت به سال 99 همراه بوده است.

 گزارش فعالیت ماهانه‌ای آذر ماه سال ۱۴۰۱ "بانک پارسیان" نشان از درآمد تسهیلات اعطایی برابر با یک هزار و 128 میلیارد تومان دارد. همچنین از ابتدای سال مالی تا پایان آذر ماه مجموع درآمد به‌دست‌آمده" وپارس" از بخش تسهیلات اعطایی بالغ‌بر 9 هزار و 930 میلیارد تومان بود. بیشترین درآمدزایی "بانک پارسیان" در آذر ماه سال جاری از بخش تسهیلات اعطایی مربوط به بخش مرابحه و مشارکت ارزی بود، که وپارس از این ۲ بخش به ترتیب برابر با مبالغ 575 میلیارد تومان (مرابحه) و 335 میلیارد تومان (مشارکت ارزی) درامد کسب کرد. "بانک پارسیان" میزان درآمد محقق خود در آذر ماه را یک هزار و 344میلیارد تومان اعلام کرد، پس از تسهیلات اعطایی که بیشترین درآمدزایی این بانک است، درآمد حاصل از کارمزد با 163 میلیارد تومان بیشترین میزان درآمد عملیاتی محقق می‌باشد.

 

پارسیان1

تجهیز منابع مشتریان "وپارس"

پارسیان2

اقبال بازار به سهام" وپارس "

از نکات مهم و قابل توجه در" بانک پارسیان "می توان به  سرمایه گذاری های با ارزش افزوده بالا اشاره کرد که از مهم ترین آن ها مالکیت 70 درصد سرمایه گذاری پارسیان است . سرمایه گذاری پارسیان مالک 90 درصد از فرآورده های معدنی اپال کانی پارس با نماد اپال و ارزش بازار 34 هزار میلیارد تومان در صنعت استخراج کانه های فلزی مشغول به فعالیت است. سهم "بانک پارسیان" از این سرمایه گذاری با توجه به مالکیت 70 درصدی در سرمایه گذاری پارسیان 21 هزار میلیارد تومان است که با توجه به ارزش بازار فعلی 33 هزار میلیارد تومان عدد قابل توجهی است. سود نقدی دریافتی از سرمایه گذاری های پارسیان بابت عملکرد مالی سال 1400  در گروه مالی پارسیان حدود 750 میلیارد تومان و در شرکت سرمایه گذاری پارسیان حدود 1970 میلیارد تومان بوده است که  درآمد سرمایه گذاری های انجام شده در گروه مالی و سرمایه گذاری پارسیان و سایر شرکت ها مجموعا در سال 1400 حدود 2800 میلیارد تومان برآورد می شود  که با رشد 1245 درصدی نسبت به سال 99 همراه بوده است. انتظار میرود روند سود آوری شرکت های زیر مجموعه پایدرا باشد و جریان نقدی مناسبی در سال های آتی برای "بانک پارسیان "به همراه داشته باشد. با افزایش ارزش معاملات "بانک پارسیان "و ریزش سهم پس از 2 سال ، در روز های اخیر شاهد اقبال بازار از این سهم بوده ایم و انتظار میرود روند رشد قیمت در سهم ادامه دار باشد.

تحلیل "وپارس " دربیستم دیماه 1401 

پارسیان3

 

روند صعودی رالی جدید

 بر اساس این گزارش ، "بانک پارسیان" با شکست مقاومت روند نزولی در محدوده 1600 ریال وارد رالی جدید حرکتی شده و به تازگی توانسته از مقاومت 2000 ریالی نیز عبور کند.  همچنین روند مذکور  از دید اندیکاتوری صعودی بوده و به نظر می رسد که این رالی حرکت در پله اول تا محدوده 2489 ریال کماکان ادامه داشته باشد و پس از مدتی دست به دست شدن آماده حرکت جدید با تارگت 3300 ریال شود. تحلیل مذکور تا زمانی که حمایت 1890 ریال حفظ شود معتبر است.

ارسال نظر: