ضرب‌الاجل وزیر بهداشت درباره حقوق‌های نامتعارف

مهلت ۲۰ روزه برای اصلاح نظام اداری وزارت بهداشت

کدخبر: 2045622

وزیر بهداشت پیرو تاکید رهبر معظم انقلاب و بیانیه رییس جمهور در خصوص پرداخت‌های غیرمتعارف دستور تشکیل کارگروه در وزارت بهداشت برای اصلاح نظام اداری در این وزارتخانه طی ۲۰ روز صادر کرد.

به گزارش « نسیم آنلاین »، سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت در این ابلاغ از صدرالسادات، معاون توسعه مدیریت و منابع خواسته است ضمن به رسمیت شناختن مطالبه مردم به عنوان ناظر اصلی و تعهد به پاسخگویی صریح، شفاف و شجاعانه به افکار عمومی از هرگونه حاشیه سازی و شتاب زدگی پرهیز و با دقت نظر، آسیب شناسی لازم را معمول و راهکارهای اجرایی را ارائه کنند.

وزیر بهداشت در این ابلاغ با تاکید بر بررسی تخلفات احتمالی در پرداخت‌های صورت پذیرفته از حیث انطباق با قوانین و مقررات ملاک عمل، تصریح کرده است: پبشنهاد اصلاح قوانین با توجه به حساسیت حوزه سلامت و تاکید بر تسهیل و تضمین دسترسی مردم شریف ایران به خدمات نظام سلامت به ویژه در مناطق محروم مد نظر قرار گیرد.

به گزارش وزارت بهداشت - متن این ابلاغ به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر صدرالسادات معاون محترم توسعه مدیریت و منابع

با سلام با عنایت به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید سعید فطر و بیانیه اخیر رییس جمهور در خصوص پرداخت‌های غیر قانونی و غیر متعارف و تاکید ایشان مبنی بر اصلاح نظام اداری و شفاف نمودن تصمیمات در چارچوب مفاد بیانیه مذکور، ضرورت دارد ضمن تشکیل کارگروهی با مسئولیت جنابعالی و همکاری دستگاه‌های نظارتی در چارچوب موارد زیر حداکثر ظرف مدت بیست روز، بررسی‌های لازم انجام گرفته و نتیجه به اینجانب ارائه شود:

1_ بررسی تخلفات احتمالی در پرداخت‌های صورت پذیرفته از حیث انطباق با قوانین و مقررات ملاک عمل.

2_ برخورد جدی و قاطع با متخلفین احتمالی در مواردی که به تشخیص کارگروه، غیر قانونی بودن پرداختی‌ها احراز شده و معرفی متخلفین به مراجع و محاکم قضایی برای رسیدگی و برخورد قانونی.

3_ پیشنهاد اصلاح قوانین و مقررات مرتبط با توجه به حساسیت حوزه سلامت و تاکید بر تسهیل و تضمین دسترسی مردم شریف ایران به خدمات نظام سلامت و ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی در سراسر کشور به ویژه مناطق محروم.

در این راستا ضرورت دارد ضمن به رسمیت شناختن مطالبه مردم به عنوان ناظر اصلی و تعهد به پاسخگویی صریح، شفاف و شجاعانه به افکار عمومی از هرگونه حاشیه سازی و شتاب زدگی پرهیز و با دقت نظر، آسیب شناسی لازم معمول و راهکارهای اجرایی ارائه شود.

بدیهی است در انجام این وظیفه حساس، انتظار می‌رود رعایت اخلاق اسلامی، حقوق شهروندی و در امان بودن حیثیت افراد به ویژه قبل از احراز تخلف یا جرم توسط مراجع ذیصلاح اداری و قضایی، سرلوحه اقدامات اعضای محترم کارگروه قرار گیرد.

سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ارسال نظر: