شیخ زکزاکی و همسرش به زندان کادونا منتقل شدند

کدخبر: 2341715

مسئول مرکز حقوق بشر اسلامی لندن گفت: شیخ زکزاکی و همسرش نیاز به معالجات فوری دارند اما محیط و شرایط زندان کادونا وضعیت را سخت‌تر می‌کند.

مسعود شجره مسئول مرکز حقوق بشر اسلامی لندن درباره آخرین وضعیت رهبر شیعیان نیجریه اظهار کرد: چند روز پیش به دستور دادگاه نیجریه، شیخ زکزاکی و همسرش را از یک منزل امنیتی در شهر کادونا، به زندان این شهر منتقل کردند.

مسئول مرکز حقوق بشر اسلامی لندن با تاکید بر اینکه زندان کادونا شرایط خیلی بدی دارد، ادامه داد: سلامتی اشخاصی که به این زندان منتقل می‌شوند به خطر می‌افتد و این مکان به لحاظ بهداشتی شرایط خوبی ندارد.

او به شرایط جسمانی رهبر شیعیان نیجریه و همسرش اشاره کرد و گفت: شیخ زکزاکی و همسرش نیاز به معالجات فوری دارند و این در حالیست که محیط و شرایط زندان کادونا شرایط را سخت‌تر می‌کند.

مسعود شجره با بیان اینکه زندان کادونا خطر جانی برای رهبر شیعیان نیجریه و همسرش دارد ، خاطر نشان کرد: دادگاه نیجریه می داند که شیخ زکزاکی و همسرش شرایط جسمانی خوبی ندارند و باید برای درمان به بیمارستانی مجهز و خارج از کشور مراجعه کنند اما با انتقال آنها به زندان می خواهند جان شیخ را به خطر بیندازند.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

ارسال نظر: