قدردانی حماس از تظاهرات‌های مردمی علیه طرح معامله قرن

کدخبر: 2346229

سخنگوی حماس با تأکید بر لزوم حمایت بیشتر کشورهای اسلامی و عربی از مسئله فلسطین، از تظاهرات‌های مردمی برای مقابله با معامله قرن، قدردانی کرد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از ملت‌های مسلمان خواستار همبستگی بیشتر شد.

«عبداللطیف القانوع» سخنگوی حماس با انتشار بیانیه‌ای از «تمامی صداهای آزادی که در کشورهای مختلف برای پشتیبانی از ملت ما و همبستگی با آن» به خیابان آمده، تشکر کرد.

خبرگزاری «صفا» به نقل از القانوع گزارش داد که تظاهراتهای مردمی که آخرین نمونه آن در شهر «رباط» الجزایر و «دیاربکر» ترکیه صورت گرفت، نشان دهنده «نبض اصیل ملت‌های آزاده‌ای است که هر گونه تلاش برای عادی‌سازی روابط با اشغالگر اسرائیلی و نابودی مسئله ملت فلسطین را رد می‌کنند».

این مسئول حماس همچنین خواستار حمایت بیشتر کشورهای اسلامی و عربی از ملت فلسطین و تقویت ایستادگی این ملت در برابر طرح آمریکایی-صهیونیستی شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در هشتم بهمن ماه جاری، از طرح صلح تحمیلی موسوم به «معامله قرن» رونمایی کرد.

بر اساس این طرح، قدس اشغالی، به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی معرفی شده است و مردم فلسطین نیز باید پایتخت را در شرق قدس و در شهرکی به نام «ابودیس» تشکیل دهند.

در همین ارتباط، «عودید گرانوت» کارشناس مسائل عربی تأکید کرد که «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی مأمور شده است تا «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را مجبور کند که این معامله را بپذیرد.

ولی‌عهد سعودی به عباس گفته بود که «اگر پایتخت فلسطین در شهرک ابودیس پایه‌گذاری شود، هیچ فاجعه‌ای رخ نخواهد داد»

این تحلیلگر صهیونیست همچنین تأکید کرد که تلاش‌های بن سلمان برای اقناع محمود عباس بیانگر این است که وی، پیش از این، از طرح ترامپ، اطلاع داشته است.

این طرح که در حمایت یکجانبه از رژیم صهیونیستی است، با محکومیت‌ها و مخالفت‌های گسترده بین‌المللی و اسلامی مواجه شد.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: