تصاویر: بی توجهی انگلیسی‌ها به کرونا

کدخبر: 2349658

همزمان با بالارفتن آمار مبتلایان و فوتی‌ها در انگلیس مردم این کشور توجه چندانی به هشدارهای کرونایی نشان نمی‌دهند.

روزنامه میرور انگلیس با انتشار تصاویری از مردم این کشور که با وجود سیر صعودی مبتلایان کرونا همچنان به هشدارها درباره ماندن در خانه و رعایت فاصله ایمن با دیگران توجه نمی کنند نوشت: شمار بیماران بستری در بخش های بیمارستانی را می بینید؟ پس چرا در خانه نمی مانید؟

یک کاربر فضای مجازی با انتشار عکس فوق که تصویر راست مربوط به متروی لندن و تصویر سمت چپ مربوط به یکی از بیماران بد حال کرونایی در خیابان های رم پایتخت ایتالیاست نوشته چرا از خانه بیرون می آیید؟

مت هانکوک وزیر بهداشت انگلیس در واکنش به این بی توجهی ها گفته بود: تا زمانی که ما با این کارها به شیوع ویروس کرونا ادامه می دهیم نمی توانیم راهی برای خروج کشور از این شرایط پیدا کنیم.

در انگلیس با مرگ 54 نفر دیگر به دلیل ابتلا به کرونا در روز دوشنبه، شمار قربانیان این ویروس در این کشور به 335 نفر و مجموع مبتلایان در این کشور به 6650 نفر رسیده است.

با توجه به شدت گرفتن شیوع ویروس کرونا در سراسر اروپا و همچنین انگلیس «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس دیشب در نطقی تلویزیونی، ویروس کرونا را خطرناک‌ترین تهدید برای جهان طی دهه‌های اخیر دانست و از مردم کشورش خواست تا در منازلشان باقی بمانند.

انگلیس همچنین روز دوشنبه برای تحویل تجهیزات محافظتی به بیمارستان‌های این کشور ارتش را به خدمت گرفت و از مردم خواست در خانه بمانند و به توصیه‌ها برای حفظ فاصله اجتماعی توجه کنند وگرنه دولت مجبور خواهد شد برای جلوگیری از شیوع کرونا به اقدامات سخت‌‌گیرانه‌تر متوسل شود.

اما ظاهرا مردم توجهی به این خواسته معقول نشان نمی دهند و تصاویر منتشر شده نشان می دهد شمار قابل توجهی آنها آخر هفته خود را همچنان در پارکها و مراکز خرید سپری کرده اند.

نگرانی ها از شیوع گسترده کرونا در انگلیس در حالی است که کشورهای ایتالیا و اسپانیا با آمار قابل توجه مرگ و میر و مبتلایان زنگ خطر را برای دیگر کشورهای اروپایی به صدا در آورده اند.

«خبرگزاری تسنیم»

ارسال نظر: