اولیانوف: کارشناسان آمریکایی هوش بالایی دارند؟!

کدخبر: 2356209

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین ادعاهای آمریکا علیه برنامه هسته‌ای ایران را کاملا مغرضانه دانست.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در پیامی توئیتری نوشت برخی از کارشناسان آمریکایی به طور جدی مدعی هستند که ایران در حال نقض کامل تعهدات ان. پی. تی است.

چرا دیگر کارشناسان جهان و از جمله آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای حکام از این واقعیت وحشتناک مطلع نیستند؟ در حقیقت نفرت یک مشاور بد برای کارشناسان؛ اقدامی تبلیغاتی است که هیچ محدودیتی ندارد.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی روز گذشته نیز در یک پیام توئیتری موضع ایران را در برابر قعطنامه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بسیار مسئولانه دانست.

شورای حکام آژانس روز جمعه قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که بر مبنای آن از ایران خواسته می‌شود تا با همکاری کامل با بازرسان آژانس، مانع دسترسی آن‌ها به دو سایت در این کشور نشود.

در متن این قطعنامه آمده است: شورای حکام از ایران می‌خواهد به طور کامل با آژانس همکاری کند و به درخواست‌های آژانس از جمله دسترسی به مکان‌های مشخص شده از سوی آژانس بدون تاخیر پاسخ دهد.

کشور‌های انگلیس، فرانسه و آلمان روز سه‌شنبه بیانیه‌ای با موضوع آنچه «راستی‌آزمایی و نظارت بر ایران در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی» خوانده شده، منتشر کردند. در این بیانیه ادعا شده که فعال کردن سازوکار حل اختلاف برجام (مکانیزم ماشه) از روی حسن نیت صورت گرفته است.

اخیرا رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی گزارشی مدعی شده بود که ایران اجازه دسترسی به دو سایت هسته‌ای خود را به آژانس نمی‌دهد. ادعایی که از سوی نماینده دائم روسیه در آژانس رد شده است.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

ارسال نظر: