ادعای ترکیه: حضورمان در لیبی قانونی است

کدخبر: 2356784

وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد: ترکیه در کنار برادران لیبیایی خود ایستاده است و حضورش مطابق با قوانین بین‌المللی و عدالت است.

«حلوسی آکار» وزیر دفاع ترکیه با تاکید بر ادامه حضور آنکارا در تحولات لیبی، این حضور را قانونی و مطابق با عدالت خوانده است.

به نوشته خبرگزاری آناتولی ، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد: ترکیه در کنار برادران لیبیایی خود ایستاده است و حضورش مطابق با قوانین بین‌المللی و عدالت است.

وزیر دفاع ترکیه همچنین با طرح پیشنهادی مصر مبنی بر توقف درگیری‌ها در لیبی مخالفت کرد و گفت که مقابله با متجاوزان ادامه خواهد داشت.

پیش از این ارتش دولت وفاق ملی لیبی پیشنهاد اعلامی آتش بس مصر را رد و بر تصرف همه مناطق این کشور تأکید کرده بود.

از سوی دیگر برخی رسانه‌ها خبر دادند، حلوسی آکار وزیر دفاع ترکیه روز جمعه (دیروز) در طرابلس با فائز السراج رئیس دولت وفاق ملی لیبی دیدار کرد.

طبق گزارش «لیبیا آبزرور»، وزیر دفاع ترکیه در صدری هیاتی نظامی با السراج دیدار کرد و دو طرف درباره «آخرین تحولات لیبی، همکاری نظامی و امنیتی بین دو کشور و طرق تقویت این همکاری‌ها» صحبت کردند.

پیش از این دیدار، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرده بود که «همکاری‌ها بین ترکیه و دولت مشروع لیبی باید به طور جدی و قاطع ادامه یابد».

ترکیه در تحولات و درگیری‌های لیبی، حمایت خود از دولت وفاق ملی را اعلام کرده و نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی» تحت فرماندهی ژنرال «خلیفه حفتر» را نامشروع خوانده است.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: