یک نماینده عراقی در خصوص تحرکات بقایای حزب بعث هشدار داد

کدخبر: 2358347

یک عضو پارلمان عراق از دستگاه‌های امنیتی عراق خواست با تحرکات برنامه ریزی شده بقایای حزب منحله بعث برای فتنه انگیزی در عراق مقابله کند.

عضو فراکسیون پارلمانی «صادقون» تاکید کرد که بقایای حزب منحله بعث هنوز وجود دارند و به رغم قانون ممنوعیت فعالیت این حزب، آنها به شکلی برنامه ریزی شده به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

بقایای حزب منحل شده بعث در ناآرامی‌های عراق به خصوص در خشونت‌های اکتبر ۲۰۱۹ به بعد دست داشته‌اند، عراقی‌‌ها، حزب بعث و گروهک تروریستی داعش را دو روی یک سکه می‌‌دانند.

«حسن سالم» در بیانیه‌ای تعرض و توهین به اندیشمند اسلامی بزرگ آیت الله شهید محمد باقر صدر از سوی بقایای حزب بعث را محکوم کرد و گفت که آنها هجمه دروغ‌هایی به راه انداخته‌اند تا هویت اسلامی، مراجع دین و حوزه علمیه را مخدوش کنند.

وی با اشاره به اینکه چنین هجمه‌های مخربی نشان دهنده فعالیت برنامه ریزی شده و مطالعه شده بقایای حزب بعث است، گفت:«با وجود اینکه قانون ممنوعیت فعالیت حزب بعث صادر شده است عناصری از این حزب در سایه سکوت دولت وجریان‌های سیاسی فعالیت دارند».

عضو پارلمان عراق ضمن درخواست از دستگاه‌های امنیتی و قضایی عراق برای پیگرد عناصر باقیمانده حزب بعث گفت: «سکوت منجر به گستاخی بیشتر و اجرای نقشه‌های پلیدی آنها در شایعه پراکنی، دروغ افکنی و فتنه انگیزی می‌شود».

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: