مسعود بارزانی به مصطفی الکاظمی پیام فرستاد؛ کنارت هستیم

کدخبر: 2359841

رئیس حزب دموکرات کردستان عراق در پیامی به نخست‌وزیر این کشور بر لزوم توافق اربیل ــ بغداد در راستای رفع اختلافات موجود تأکید کرده است.

مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان عراق در پیامی به مصطفی الکاظمی اعلام کرده است که حزب متبوع وی خواهان و مدافع رفع اختلافات از طریق تفاهم و گفتگو بوده است.

در پیام بارزانی به نخست وزیر عراق آمده است: اکنون نیز در همان مسیر گام برمی‌داریم و با همراهی احزاب و جریان‌های دیگر اقلیم کردستان در راستای تحقق حقوق قانونی مردم کُرد به تلاش‌ها ادامه خواهیم داد.

به‌گفته وی، جریان‌های سیاسی اقلیم کردستان علیه به حاشیه راندن مبارزات و دستاوردهای گذشته و شراکت کُردها در حکمرانی کنونی عراق خواهند ایستاد.

رئیس حزب دموکرات کردستان عراق در پیام خود همچنین گفته است که با نخست وزیری مصطفی الکاظمی فرصت رفع قانونی اختلافات و مسائل موجود میان اربیل و بغداد فراهم شده است.

مسعود بارزانی در عین حال گفته است که اجرایی کردن قانون اساسی عراق می‌توانست مانع بخش زیادی از مسائل و مشکلات کنونی شود.

پیام بارزانی در حالی است که در روزهای گذشته رسانه‌های کُردی از شکست مذاکرات اربیل ــ بغداد در زمینه توافق نفت ــ بودجه خبر داده بودند.

همزمان مسرور بارزانی در گفتگوی تلفنی با نخست وزیر عراق از توافق ارسال 320 میلیارد دینار با هدف پرداخت حقوق کارمندان کُرد از سوی دولت مرکزی خبر داده است، برخی از رسانه‌های نزدیک به برهم صالح نیز اعلام کرده‌اند که گفتگوی تلفنی نخست وزیران اقلیم و عراق با پادرمیانی وی بوده است.

«خبرگزاری تسنیم»

ارسال نظر: