نتانیاهو به امارات می‌رود

کدخبر: 2360201

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد قصد دارد به‌زودی و تا پایان سال جاری میلادی به امارات متحده عربی سفر کند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفته است قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی به امارات متحده عربی سفر کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی «میدل ایست مانیتور»، نتانیاهو در تماسی تصویری با رهبران جامعه یهودیان امارات گفت: «قصد دارم به‌زودی و در همین سال با شما دیدار کنم».

گفته می‌شود چیزی حدود ۲ تا ۳ هزار یهودی در «ابوظبی» و «دوبی» زندگی می‌کنند که اغلب آن‌ها از آمریکا، اروپا و آفریقای جنوبی به این کشور رفته‌اند.

این خبر در حالی منتشر شده است که روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم»، هفته گذشته نوشت: «نتانیاهو، طی دو سال اخیر، دست‌کم دو بار به صورت محرمانه به امارات سفر کرده است».

در ادامه این گزارش آمده است:‌ «هر سفر نتانیاهو به امارات چند ساعت به طول انجامیده و رئیس شورای امنیت ملی در این سفرها همراه او بوده است».

واشنگتن، ابوظبی و تل‌آویو در بیانیه‌ای مشترک روز پنجشنبه (۲۳ مرداد/ ۱۳ آگوست) اعلام کردند به توافقی برای عادی‌سازی روابط میان امارات و اسرائیل دست پیدا کرده‌اند.

در متن بیانیه مشترک برای اعلام این توافق آمده است: «در نتیجه این گشایش دیپلماتیک و بنا به درخواست رئیس‌جمهور ترامپ و با حمایت امارات متحده عربی، اسرائیل اعلام حاکمیت بر مناطق اعلام‌شده در "چشم‌انداز صلح" رئیس‌جمهور ترامپ را تعلیق کرده و تلاش‌های خودش را بر توسعه روابط با سایر کشورها در جهان عرب و اسلام متمرکز خواهد کرد».

در همین راستا «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات عربی متحده، شامگاه روز پنجشنبه، در همایشی ویدیویی با اندیشکده شورای آتلانتیک از تأسیس سفارت امارات در تل‌آویو خبر داد.

«خبرگزاری مهر»

ارسال نظر: