پوتین: برخی تسلیحات نظامی روسیه منحصربه‌فرد است

کدخبر: 2361720

رئیس جمهوری روسیه یادآور شد که این کشور تسلیحات نظامی تولید می‌کند که بر نمونه‌های خارجی برتری داشته و از لحاظ برخی مشخصات، سلاح‌های روسی در جهان بی‌ نظیر هستند.

"ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه روز جمعه در نشست آنلاین با اعضای کمیسیون نظامی-صنعتی این کشور اعلام کرد که تسلیحات نظامی در فدراسیون روسیه از نمونه‌های خارجی برتری دارند و از لحاظ برخی مشخصات، سلاح‌های تولید شده در کشور منحصر به فرد است.

پوتین با اشاره به موفقیت‌های تولید کنندگان سلاح داخلی، گفت: «سلاح‌های کاملاً منحصربه فردی در روسیه تولید می شود که در حال حاضر از نمونه‌های خارجی خود برتری دارند و در برخی موارد، سلاح‌های ما هیچ مشابهی در جهان ندارند و از لحاظ برخی ویژگی‌ها این برتری کاملاً واضح است.»

رئیس جمهوری روسی یادآور شد: «نسل فعلی تولید کنندگان تسلیحات نظامی در کشور کار پیشینیان خود را با توانایی کامل ادامه می دهند و موفقیت‌های جدید آنها درسایه نیروی کار قدرتمند، شایستگی، استعداد کارگران، مهندسان و متخصصانی است که پایه و اساس توسعه مجتمع صنایع نظامی روسیه را تشکیل می‌دهند.»

پوتین تأکید کرد: «باید به لزوم حفظ رقابت توجه کرد و تولیدکنندگان خارجی نباید در بازار سفارشات دفاعی دولتی در شرایط بهتری قرار بگیرند که متأسفانه هنوز در بازار ما اتفاق می افتد. در این رابطه، شرکت‌های مجتمع صنایع نظامی باید بتوانند بخشی از سود حاصله از فعالیت‌های خود را حفظ کنند. و برای بهبود وضعیت، مسلماً تعدادی از مسائل هنوز نیاز به بازنگری و تعدیل دارند.»

«خبرگزاری تسنیم»

ارسال نظر: