اردوغان: مکرون بیمار است

کدخبر: 2363844

رئیس جمهور ترکیه در خصوص اظهارات ضد اسلامی امانوئل ماکرون اظهار داشت: این فرد با اسلام و مسلمانان چه مشکلی دارد؟ او احتیاج به مداوای ذهنی دارد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در هفتمین کنگره حزب عدالت و توسعه در قیصری درباره تحولات در قره باغ گفت: با برادرم علی اف به صورت تلفنی گفتگو کردم. هم اکنون برادران آذربایجانی مان شروع به آزاد سازی خاکهای اشغالی کرده اند.

وی با بیان اینکه دلیل اینکه ما در هر بحرانی در منطقه هستیم این است که بدنبال حقی هستیم که سده هاست از ما گرفته شده است، مدعی شد که به خاک کسی نظر نداریم.

رئیس جمهور ترکیه در خصوص اظهارات ضد اسلامی امانوئل ماکرون نیز اظهار داشت: این فرد با اسلام و مسلمانان چه مشکلی دارد؟ او احتیاج به مداوای ذهنی دارد. او هر چند وقت یکبار سر به سر اردوغان می گذارد.

اردوغان ادامه داد: ظاهراً قلعه آزادی و لائیسیته در فرانسه با کشیدن کاریکاتور علیه پیامبرمان به دنبال دشمنی با اسلام است. باید این را بدانیم که هر زمان اروپا با اسلام دشمنی داشته در همان زمان با ترکیه نیز دشمنی داشته است.

رئیس جمهور ترکیه همچنین با اشاره به حمله پلیس به مسجدی در برلین گفت: ما در اروپا ذهنیت متعصب را دیده ایم. اما این فشارها و حملات، فاشیسم در اروپا را به حد اعلا رسانده است. اروپا با بازگشایی جبهه علیه مسلمانان، پایان خود را رقم می زند. این بیماری همه اروپا را از درون نابود می کند.

«خبرگزاری تسنیم»

ارسال نظر: