اعلام مجدد وضعیت اضطراری در اسپانیا

کدخبر: 2363894

همزمان با افزایش شیوع بیماری کرونا در اسپانیا، وضعیت اضطراری سراسری در این کشور اعلام شد.

همزمان با افزایش شیوع بیماری کرونا در اسپانیا، وضعیت اضطراری سراسری در این کشور اعلام شد.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» در بحبوحه افزایش شمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا، نخست وزیر این کشور بعد از ظهر یکشنبه به وقت تهران برای مرتبه دوم از زمان شیوع کرونا در این کشور در سال جاری میلادی، وضعیت اضطراری سراسری اعلام کرد.

قرار است در سراسر این کشور غیر از جزایر قناری از 11 شب تا 6 صبح منع تردد اعمال شود. قرار است برگزاری تجمع بیش از 6 نفر نیز در این کشور ممنوع اعلام شده است.

کرونای جدید یکی از ۷ نوع ویروس شناخته شده «کرونا» است که باعث ایجاد بیماری در انسان می‌شود. ۴ گونه از این نوع ویروس‌ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می‌کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری‌های حاد تنفسی می‌شوند که در مواردی به مرگ منجر می‌شود.

«تدرسو آدهانوم»، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت جمعه گذشته از «رشد تصاعدی» موارد ابتلا به بیماری «کووید-۱۹» (بیماری کروناویروس ۲۰۱۹) ابراز نگرانی کرد. مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت نیمکره شمالی زمان در برهه‌ای حساس از لحاظ مبارزه با بیماری همه‌گیر جهانی کووید-۱۹ قرار دارد و کشورهای زیادی شاهد رشد تصاعدی بیماران هستند.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: «کشورهای بسیار زیادی شاهد افزایش تصاعدی موارد ابتلا به کووید-۱۹ هستند و این حالا موجب شده که بیمارستان‌ها و بخش مراقبت ویژه آنها به اتمام ظرفیت پذیرش بیماران خود نزدیک شوند- همه اینها در حالی است که ما تازه در ماه اکتبر قرار داریم.»

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: