مخالفت عراق با عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها

کدخبر: 2365306

دولت عراق بار دیگر بر مخالفت خود با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کرد و گفت که بغداد به مصوبات اجلاس اتحادیه عرب در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۱۲ درباره فلسطین پایبند است.

«احمد الملا طلال» سخنگوی دفتر نخست وزیر عراق روز جمعه در یک کنفرانس خبری مجددا مواضع بغداد در قبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.

وی در خصوص عادی سازی روابط بحرین، امارات و سودان با رژیم صهیونیستی گفت: «مواضع بغداد بر اساس احترام به حاکمیت همه کشورها است و عراق در تصمیمات و مواضع هیچ کشوری دخالت نمی‌کند».

سخنگوی دفتر نخست وزیری عراق در رد عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کرد که بغداد به مصوبات اتحادیه عرب چه در اجلاس سال 2002 بیروت و یا 2012 بغداد پابیند است.

احمد ملا طلال شهریوماه گذشته در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود پس از نشست کابینه اعلام کرد که در قانون اساسی عراق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی ممنوع است.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر دولت عراق نیز در 23 آگوست سال گذشته در گفت‌وگو با روزنامه واشنگتن پست درباره عادی سازی روابط بین ابوظبی و تل آویو گفت که این «تصمیم امارات است و ما در آن دخالتی نمی‎کنیم».

«خبرگزاری تسنیم»

ارسال نظر: