پامپئو: فشار حداکثری علیه ایران همچنان جوابگوست

کدخبر: 2365753

وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر مدعی شده که سیاست موسوم به «کارزار فشار حداکثری» علیه ایران همچنان مؤثر است.

«مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا که روز چهارشنبه برای برگزاری نشستی مشترک با وزرای خارجه بحرین و رژیم صهیونیستی به فلسطین اشغالی سفر کرد با انتشار پیامی در توئیتر به تکرار ادعاهای خود علیه ایران پرداخت.

پامپئو در این پیام مدعی شد: «کارزار فشار حداکثری علیه رژیم ایران همچنان مؤثر است. این کارزار، این رژیم را از دسترسی به سرمایه‌هایی برای انجام اقدامات بدخواهانه محروم می‌کند.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه این پیام همچنین مدعی شد: «کاهش فشار گزینه‌ای خطرناک است که منجر به تضعیف مشارکت‌های جدید منطقه‌ای به منظور برقراری صلح خواهد شد و این رژیم را تقویت می‌کند.»

پامپئو همچنین در نشست مشترک با وزرای خارجه رژیم صهیونیستی و بحرین مدعی شد که ایران منزوی شده است و این کشور تا زمانی که رفتار خود را تغییر ندهد اینگونه خواهد ماند.

رئیس‌جمهور آمریکا بعد از خروج از برجام وعده داده بود با پیگیری سیاست فشار حداکثری، ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به «توافقی بهتر» -به زعم او- مجاب خواهد کرد.

در حالی که بیش از دو سال از این وعده می‌گذرد دولت آمریکا در تحقق این هدف ناکام مانده و به همین دلیل ترامپ از سوی گروه‌های مختلف در آمریکا آماج انتقادات قرار گرفته است.

منتقدان ترامپ او را به نداشتن راهبرد در قبال ایران، تشدید بی‌مورد تنش‌ها با این کشور و جدا کردن مسیر آمریکا از متحدانش متهم کرده‌اند.

از سوی دیگر بسیاری از تحلیلگران آمریکایی با ارائه شواهدی گفته‌اند سیاست‌ فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران شکست خورده است.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: