دولت اسلوونی، حزب‌الله را «سازمان تروریستی» خواند

کدخبر: 2366592

وزارت خارجه اسلوونی از تصمیم دولت این کشور برای «تروریستی و مجرم» دانستن جنبش حزب‌الله لبنان خبر داد.

همزمان با فشارهای رژیم صهیونیستی به دولت مختلف برای «تروریستی» خواندن جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان و ممنوع کردن فعالیت‌های این گروه در کشورهای خود، دولت اسلوونی نیز باب میل تل‌آویو عمل کرد.

وزارت خارجه اسلوونی بامداد سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در ۱۳۴مین جلسه کابینه دولت این کشور، حزب‌الله را به عنوان یک «سازمان تروریستی» شناسایی کرده‌اند.

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی دولت اسلوونی، در این بیانیه آمده است: «جمهوری اسلوونی گزارش "گروه هماهنگی‌های دائم برای اقدامات محدودکننده" درباره فعالیت‌ها و عملیات‌های گروه حزب‌الله را بررسی کرد و تصمیم گرفت که با این گروه به عنوان یک سازمان تروریستی و مجرم که تهدیدی برای صلح و امنیتی است، برخورد کند».

این بیانیه که رنگ و بوی اتهام‌زنی‌های بی‌اساس و ادعاهای نخ‌نما شده رژیم صهیونیستی را داشت، می‌افزاید: «فعالیت‌های حزب‌الله با جرائم سازمان‌یافته، اقدامات تروریستی یا فعالیت‌های شبه‌نظامی در مقیاس جهانی گره خورده است. حزب‌الله در حال حاضر نیز از سوی تعدادی از کشورها و سازمان‌ها،‌ یک سازمان تروریستی نام‌گذاری شده است».

پیش از این، «گابی اشکنازی» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی گفته بود که جمهوری چک، تروریستی دانستن تمامی شاخه‌های گروه حزب‌الله را به تصویب رسانده است.

اشکنازی مرداد امسال نیز با سفیران کشورهای آمریکای لاتین در فلسطین اشغالی دیدار کرده و از آنها خواست که به دولت‌هایشان برای ممنوع کردن حزب‌الله در کشورهای خود فشار بیاورند.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، کشورهای آرژانتین، جمهوری چک، گواتمالا، بحرین، کانادا، کلمبیا، آلمان، هندوراس، ژاپن، هلند، پاراگوئه، امارات عربی متحده، انگلیس و آمریکا، جنبش حزب‌الله را به صورت کلی به عنوان یک «سازمان تروریستی» می‌شناسند.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: