خرسندی ریاض و منامه از اقدام اسلوونی علیه حزب الله

کدخبر: 2366688

وزارت خارجه عربستان سعودی و بحرین در بیانیه‌هایی از اقدام دو کشور اروپایی اسلوونی و لتونی در تروریستی خواندن جنبش حزب‌الله لبنان استقبال کردند.

وزارت خارجه عربستان سعودی در بیانیه‌ای از اقدام کشورهای اسلوونی و لتونی (لاتویا) در اعلام حزب‌الله لبنان به عنوان سازمانی تروریستی استقبال کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی «واس»، وزارت خارجه عربستان در ادامه به اهمیت این اقدام در «تقویت تلاش‌ها برای مقابله» با آنچه آن را «تروریسم» نامید، اشاره کرد.

بحرین

وزارت خارجه بحرین هم در بیانیه‌ای مشابه از اقدام دو کشور نامبرده استقبال کرد و مدعی شد « این اقدامی سازنده و مهم در حمایت از تلاش‌ها برای مقابله با این سازمان تروریستی و فعالیت‌های آن» است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی بحرین «بنا»، وزارت خارجه بحرین در ادامه بیانیه خود بر «ضرورت تقویت تلاش‌های جامعه بین‌الملل برای غلبه بر افراط گرایی و تروریستی در تمام انواع آن و خشکاندن منابع مالی‌اش» تأکید کرد.

همزمان با فشارهای رژیم صهیونیستی به دولت مختلف برای تروریستی»خواندن جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان و ممنوع کردن فعالیت‌های این گروه در کشورهای خود، دولت اسلوونی نیز هفته جاری به این فشارها تن داد.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: