روانه شدن سرمایه‌گذاران اسرائیلی به سمت مغرب

کدخبر: 2367371

وزیر صنایع و بارزگانی مغرب پس از اعلام عادی سازی روابط با تل آویو، از فراهم کردن مقدمات جهت سرمایه گذاری صهیونیست‌ها در این کشور خبر داد.

«مولادی حفیظ العلمی» وزیر صنایع و بازرگانی مغرب از آغاز قریب الوقوع روابط و مناسبات تجاری میان این کشور و رژیم صهیونیستی پس از اعلام عادی سازی روابط با تل آویو، خبر داد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: اقدامات لازم جهت فراهم کردن مقدمات جهت ورود سرمایه گذاران اسرائیلی به مغرب آغاز شده است و از روز دوشنبه با تمامی سرمایه گذاران اسرائیلی که دارای اصالت مغربی هستند، تماس‌هایی برقرار خواهد شد.

این مقام کشور مغرب در ادامه تأکید کرد: اسرائیلی‌ها عمدتاً در زمینه‌های فن آوری، کشاورزی، الکترونیکی و… در مغرب به سرمایه گذاری خواهند پرداخت. پیشتر رئیس جمهور آمریکا با انتشار یک پست توئیتری از عادی سازی روابط مغرب با رژیم صهیونیستی خبر داده بود.

گروه‌های مقاومت فلسطین اقدام مغرب در عادی سازی روابط با تل آویو را محکوم کرده اند. این گروه‌ها با صدور یک بیانیه اعلام کردند که مغرب باید از ریاست کمیته قدس وابسته به سازمان همکاری اسلامی کنار گذاشته شود.

در این بیانیه آمده است: توافق سازش با رژیم صهیونیستی به مثابه از پشت خنجر زدن به امت اسلامی بوده و خیانت به فلسطین و بیت المقدس به شمار می‌رود.

در این بیانیه آمده است، اگر رژیم صهیونیستی می‌پندارد که از طریق عادی سازی روابط با برخی رژیم‌های عربی می‌تواند، بر جنایات تاریخی خود سرپوش بگذارد در توهم به سر می‌برد.

«خبرگزاری مهر»

ارسال نظر: