واکنش غرب به مجازات «زم»

کدخبر: 2367443

مجازات مدیر شبکه آمدنیوز که حکم مهره اطلاعاتی کشورهای غربی و عامل جنگ روانی آنها علیه جمهوری اسلامی را داشت، به مذاق مخالفان ایران خوش نیامده و از همین رو اقدام به محکوم نمودن آن کرده‌اند.

«روح الله زم» مدیر شبکه آمدنیوز که از سال ۹۶ تحت پیگیری و رصد بود، نهایتاً ۲۲ مهر ۹۸ بازداشت و پس از ۱۴ ماه و برگزاری چندین جلسه بازجویی و محاکمه صبح شنبه اعدام شد اما در پی آن اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای مجارات وی را محکوم کرد.

در این بیانیه سعی شده تا با «بی‌رحمانه و غیرانسانی» خواندن مجازات اعدام، ذهن خواننده بر روی موضوعی دیگر متمرکز شده و اصل جریان یعنی فعالیت زم به نفع کشورهای غربی از جمله سرویس اطلاعاتی فرانسه به حاشیه رفته و به فراموشی سپرده شود.

در شرایطی که کشورهای غربی باید پاسخگوی اقدامات خود در اجیر کردن چنین مهره هایی برای برهم زدن جو روانی و امنیت موجود در ایران باشند سعی کرده اند تا با مظلوم نمایی در خصوص روح الله زم از یک سو و بزرگنمایی اقدامات ایران در برخورد با جرایم امنیتی از سوی دیگر، چهره ای خشن و غیر دموکراتیک از تهران ارائه کنند تا با فریب افکار عمومی در مورد حقیقت ماجرا، اهرمی جدید برای فشار بر جمهوری اسلامی بیابند.

اتحادیه اروپا در این بیانیه از ایران خواسته است که از هرگونه اعدام در آینده خودداری کند و یک سیاست منسجم را درباره لغو مجازات اعدام دنبال کند.

«خبرگزاری مهر»

ارسال نظر: