دونالد ترامپ: فاسدترین انتخابات آمریکا رقم خورد

کدخبر: 2367515

رئیس جمهور کنونی آمریکا با تأکید بر نقصان در نظام انتخاباتی کشورش اعلام کرد: شاهد فاسدترین انتخابات در تاریخ آمریکا بودیم.

«دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۰ در واکنش به اخبار رسانه‌های این کشور مبنی بر پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر در پیامی توئیتری بار دیگر بر نقصان در نظام انتخاباتی کشورش صحّه گذاشت.

رئیس جمهور کنونی آمریکا در این خصوص نوشت: سیاستمداران و دولت ها چگونه انتخاباتی را تأیید می کنند که فساد و بی‌قانونی‌ها در آن مستند هستند؟

«دونالد ترامپ» در پیامی دیگری تصریح کرد: شاهد فاسدترین انتخابات در تاریخ آمریکا بودیم.

رئیس جمهور کنونی آمریکا پیشتر نیز در اولین مصاحبه خود پس از انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ به شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در خصوص تقلب در انتخابات اخیر در کشورش اعلام کرد: به ما اجازه داده نمی شود تا دلیل خود را ارائه دهیم؛ بنابراین در صددم تا پرونده بزرگی را تنظیم کرده تا درباره این و بسیاری از دیگر موضوعات به همراه انبوهی از دلایل حرف بزنم. صدها و صدها شاهد در این باره داریم. این چه سیستم دادگاهی است؛ یعنی من به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده جایگاهی ندارم؟ شکایتی که مطرح خواهم کرد، شامل همه اقداماتی است که قوانین انتخابات را نقض کرده اند. بزرگترین تقلب در تاریخ آمریکا روی داده است؛ اما رسانه ها از آن چشم پوشی می کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: اتفاق وحشتناکی روی داده است. انتخابات پسُتی یعنی فاجعه. آن‌ها میلیون‌ها برگه رأی ارسال کردند. مطمئنم شما افرادی را می‌شناسید که ۲، ۳، یا ۴ برگه رأی دریافت کردند؛ من خود می‌شناسم؛ می‌دانم شخصی ۴ برگه رأی گرفت که در واقع باید یک برگه می‌گرفت. حتی مُردگان زیادی هم در این انتخابات رای دادند. آنها تلاش کردند که در نتایج انتخابات کارولینای شمالی نیز تقلب کنند؛ اما موفق نشدند. این یک کلاهبرداری تمام عیار است. نمی‌دانم شاید وزارت دادگستری و اف‌بی‌آی نیز در این کار دخیل باشند. نمی‌دانم مردم چطور با این مسئله کنار آمدند. این غیرقابل باور است. در این انتخابات تقلب شده و این یک تقلب تمام عیار است. رسانه‌ها و شرکت‌های فناوری بزرگ نمی‌خواهند که درباره هانتر (پسر جو بایدن) و تقلب در این انتخابات صحبت کنند. ما آزادی رسانه نداریم؛ بلکه سرکوب آزادیِ رای دادن از سوی رسانه‌ها در آمریکا داریم.

گفتنی است، هر دو نامزد اصلی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ پیش از برگزاری و نیز پس از اتمام آن یکدیگر را به دست داشتن در توطئه‌چینی علیه هم متهم کرده اند؛ واقعیتی که نقصان بزرگ در کشور مدعی لیبرال دموکراسی را به وضوح نشان می دهد.

«خبرگزاری مهر»

ارسال نظر: